<
Schliessen
Schliessen
headerImages.0.alternative

Referencje naszych opiekunek

Rosnąca liczba poleceń Hausengel mówi sama za siebie. Zadowolone opiekunki są naszym najcenniejszym skarbem. Poniżej wybór referencji, jakich udzieliły nam opiekunki.

Mam mocną podstawę do pracy

Ewa Ciołek
Pani Ewa pierwszy raz wyjechała do Niemiec we współpracy z Hausengel w styczniu 2009 roku. Ma nie tylko bardzo duże doświadczenie jako opiekunka, lecz także dobrze poznała firmę. Pamięta czasy, kiedy wyjazdy na zlecenia organizowane były zupełnie inaczej. Niezmienne jednak jest zaangażowanie pani Ewy, którą rodziny bardzo cenią za serdeczność i pracowitość.

"Spełniam się w roli opiekunki"

Honorata Kijora
Pani Honorata współpracuje z Hausengel od 2017 roku. Swoją życzliwością, zaangażowaniem i wielkim sercem pomaga niemieckim seniorom spędzić jesień ich życia w domowym otoczeniu.

„To, co dajesz od siebie, do Ciebie wraca”

Mariola Iwanicka
Pani Mariola współpracuje z Hausengel od 2013 roku. To osoba o wielkim sercu, bardzo pracowita, oddana podopiecznym, która nie boi się wyzwań i nie lubi nudy. Pochodzi z województwa zachodniopomorskiego, gdzie przez wiele lat była aktywna zawodowo. Życiowa sytuacja zmobilizowała ją do tego, aby szukać pracy za granicą i tak od ponad 10 lat wspaniale reprezentuje markę Hausengel jako życzliwa i profesjonalna opiekunka seniora w Niemczech.

Opiekunka Seniora

Iwona Walczak-Stolarska
Pani Iwona pochodzi z województwa dolnośląskiego. Od roku 2012 współpracuje z Hausengel jako opiekunka seniora w Niemczech. Swoją życzliwością, profesjonalizmem i wielkim sercem ujmuje nie tylko niemieckie rodziny, ale również pracowników Hausengel.

„Spełniam się w roli opiekunki”

Ewa Diedik, Olecko
Pani Ewa pochodzi z Mazur. Od roku 2017 współpracuje z Hausengel jako opiekunka seniora w Niemczech. Swoją życzliwością i wspaniałą życiową postawą ujmuje zarówno niemieckie rodziny, jak i pracowników Hausengel. Wykonuje swoją pracę z ogromnym zaangażowaniem i sercem na dłoni. Jesteśmy niesamowicie dumni mając Panią Ewę w naszej Hausengelowej rodzinie!

„W tej pracy można połączyć miłe z pożytecznym”

Beata Golec, Toporów
Pani Beata Golec pochodzi z okolic Łodzi. Jest szczęśliwą mamą i babcią pięciorga wnucząt. A od ponad 13 lat spełnioną opiekunką seniora w Niemczech. To osoba o bardzo wysokiej kulturze osobistej, sympatyczna, odważna, pracowita i zaskarbiająca zaufanie swoich podopiecznych. Do swojej pracy i ludzi, z którymi pracuje, odnosi się z ogromnym szacunkiem. Wie, czego chce i pewnie realizuje swoje cele zawodowe jak i osobiste.

Historia Pani Anny Gawreckiej

Pani Bożena Wiśniewska ze swoją podopieczną

“Współpracuję z Hausengel już osiem lat. Czuję zaangażowanie firmy w kierunku świadczenia jak najlepszych usług. Koordynatorki dostępne zawsze, nawet jak jednej nie ma, to druga spieszy z pomocą. Przed wyjazdem do rodziny jestem rzetelnie informowana o warunkach zlecenia, zwyczajach w rodzinie i podopiecznym. Umowy są przejrzyste i szczegółowe. Hausengel to nie tylko agencja pośrednictwa pracy, ale to też wielka rodzina dbająca o opiekunki. Zawsze mogę liczyć na pomoc i wsparcie.

Małgorzata Kakietek

„W branży opiekuńczej pracuję od 13 lat. Początkowo nie współpracowałam z żadną firmą, jednak po roku zdecydowałam się na ten krok, ponieważ brakowało mi poczucia bezpieczeństwa i stabilności. Chciałam pracować legalnie i mieć pewność, że nie jestem sama, że zawsze mogę liczyć na profesjonalną pomoc i doradztwo. I tak trafiłam do Hausengel – w tej firmie znalazłam wszystko, czego szukałam. Koordynatorki zajęły się wszelkimi formalnościami związanymi z założeniem i prowadzeniem Gewerby. Zawsze mogę liczyć na ciekawe oferty, mam możliwość zaproponowania swoich oczekiwań finansowych. Z Hausengel współpracuję już 10 lat i nie zamierzam tego zmieniać. Serdecznie polecam!”

Mariola Iwanicka

Hausengel poleciła mi moja siostra, która także współpracowała z firmą. Do dzisiaj bardzo cenię sobie moje relacje z koordynatorkami, które regularnie dzwonią do mnie i dopytują, czy wszystko jest w porządku na zleceniu. Nie spotkałam się jeszcze z taką miłą obsługą. Bałam się, że zostanę ze wszystkim sama i będę musiała wszystkie formalności załatwiać samodzielnie. Na szczęście tutaj całą biurokracją i formalnościami zajmuje się firma! Dotychczas trafiam na bardzo dobre miejsca, na moim aktualnym zleceniu czuję się bardzo dobrze i komfortowo. Ogromnie się cieszę, że trafiłam na Hausengel. Polecam serdecznie współpracę z tą firmą!

Zuzanna Rys

Nazywam się Honorata Kijora i już od ponad 15 lat współpracuję z firmą Hausengel. Jestem bardzo zadowolona z tej współpracy. Pani koordynator opiekująca się moją osobą zawsze znajdzie dla mnie najlepszą oraz najlepiej płatną z możliwych dla mnie ofert. Zawsze ma czas na rozmowę, dzięki czemu czuję się doceniona, zauważona i potraktowana z szacunkiem. Z tych wszystkich powodów ze szczerego serca polecam firmę Hausengel.

Honorata Kijora

»Szczerze polecam firmę Hausengel każdemu, kto szuka pracy w charakterze opiekunki osób starszych w Niemczech. Współpracuję z Hausengel od 2019 roku i powodow do zadowolenia z tej współpracy jest wiele. Przede wszystkim w Hausengel pracują kompetentne i życzliwe koordynatorki, które zawsze służą radą, wsparciem i pomocą w każdej, nawet najdrobniejszej sprawie. Proponowane zlecenia pokrywają się w 100% z rzeczywistością, a stawki są wysokie i adekwatne do przedstawionych ofert. Hausengel oferuje calkowite poczucie bezpieczeństwa, pomocy i troski. To firma godna zaufania i polecenia.«

Beata Golec, Toporów

Z firmą Hausengel współpracuję od kilku miesięcy i jestem bardzo zadowolona, ponieważ mam super kontakt z koordynatorami. Zlecenia są sprawdzone, a w firmie panuje miła atmosfera. Wszystkim polecam!

Ewelina Spinek

»Od 2013 roku jestem związana zawodowo z firmą Hausengel i cenię sobie wiele kwestii dotyczących naszej współpracy. Sama decyduję, jakie zlecenie mi odpowiada i za jaką stawkę. Koordynatorki uwzględniają moje oczekiwania, aby odpowiednio dopasować dla mnie zlecenie. Umowa jest konkretna i przejrzysta. Bardzo dobre ubezpieczenie na terenie Niemiec oraz możliwość kontaktu z pracownikami firmy nawet w godzinach nocnych w nagłych wypadkach dają mi poczucie bezpieczeństwa, a to jest bardzo ważne w pracy za granicą. Czuję duże wsparcie ze strony pracowników firmy, którzy wyróżniają się naprawdę ogromną kulturą osobistą. Dlatego serdecznie polecam Hausengel!«

Teresa Broniszewska, Opole

»Wspólpracuję z Hausengel od 12 lat. Firma nigdy mnie nie zawiodła! Jestem zachwycona współpracą z moją koordynatorką, która wkłada wiele serca, aby moja praca przebiegała bez zakłóceń. Z czystym sercem polecam Hausengel wszystkim, którzy szukają pracy w charakterze opiekuna!«

Teresa Dulawa, Wetzlar

»Wspólpracuję z Hausengel od 13 lat! Wszystko tutaj jest zorganizowane legalnie, bezpiecznie, a opiekunka ma pełne wsparcie pracowników firmy. Z czystym sercem polecam Hausengel wszystkim, którzy szukają pracy w tej branży, bo tyle, ile ja wkładam serca w opiekę nad osobami starszymi, tyle wkładają pracownicy Hausengel w opiekę nad nami - opiekunkami.«

Zenona Szczepankiewicz, Chojna

»Współpracuję z firmą Hausengel już 3 rok. Są to trzy lata bardzo profesjonalnej i dobrej współpracy. Panie koordynatorki zawsze chętnie pomagają. Wdzięczność, którą doświadczamy od rodzin jest bardzo budująca. Dzięki naszej współpracy (poza aspektem finansowym) widzę dużo korzyści: poznałam wiele fantastycznych i wartościowych osób; odwiedziłam wiele pięknych miejsc, a przede wszystkim jest możliwość dokształcania się – szlifowanie języka i osłuchiwanie się z różnymi dialektami to ciekawe przeżycie. Podsumowując – współpraca z Hausengel to przyjemność.«

Anna Laskowska, Grudziądz

»Kontakt do firmy Hausengel udostępniła mi pewna uprzejma Pani, którą poznałam w autobusie podczas powrotu z Niemiec do Polski. Okazało się, że od dłuższego już czasu współpracuje z firmą Hausengel. Pozytywne odczucia pani Angeliki ze współpracy z firmą spowodowały, że postanowiłam podjąć próbę kontaktu. Jednocześnie podałam numer telefonu do mojej znajomej, która również korzysta ze współpracy z Hausengel i aktualnie przebywa na zleceniu. Rejestracja i dokonanie wszelkich formalności było niezwykle proste ze względu na kontaktowe i kompetentne osoby pracujące w biurze Hausengel. Indywidualne podejście do mojej osoby, zrozumienie niespodziewanych sytuacji oraz niezwłoczna pomoc w razie problemów, powodują, że jestem spokojna podczas każdego pobytu za granicą, kiedy jestem otoczona opieką pracowników firmy.«

Krystyna Patecka, Koluszki

»Z Hausengel współpracuję od 12 lat i jestem z tej współpracy bardzo zadowolona. Zostałam opiekunką, ponieważ lubię ludzi i praca z nimi sprawia mi radość. Zlecenia, które proponuje mi Hausengel zawsze odpowiadają moim oczekiwaniom. Firma jest godna polecenial!«

Jolanta Węgor, Hrubieszów

Z Hausengel współpracuję od około dwóch lat. Firmę poleciła mi koleżanka, która dzięki temu pośrednictwu już od blisko ośmiu lat pracuje jako opiekunka osób starszych w Niemczech. Jako samodzielny przedsiębiorca świadczę usługi opiekuńcze na podstawie tzw. Gewerby. Wszelkie formalności związane z jej otwarciem i funkcjonowaniem, w tym również rozliczenia podatkowe, prowadzi w moim imieniu Hausengel, co jest dla mnie bardzo komfortowe. Nie ponoszę z tego tytułu żadnych dodatkowych kosztów związanych z księgowością. Zdecydowałam się na otwarcie Gewerby, ponieważ umożliwia mi to zarobienie większych pieniędzy, które zawsze otrzymuję terminowo. W Hausengel mam swojego osobistego koordynatora, który szukając dla mnie rodziny, uwzględnia moje doświadczenie i oczekiwania, potrafi również wynegocjować z rodziną zadowalającą mnie stawkę. Polecam współpracę z Hausengel.

Beata Smogorzewska

To już czwarty rok mojej współpracy z Hausengel, wcześniej miałam do czynienia z dwoma innymi agencjami. Firma Hausengel wyróżnia sie rzetelnością przedstawianych ofert,  koordynatorki szczerze przedstawiają warunki, jakie następnie zastaję u rodziny na miejscu. Jasno są również określone warunki finansowe. Praca oczywiście nie jest lekka, wymaga ogromnej cierpliwości i serca. Trzeba być świadomym przy podejmowaniu tego wyzwania. Bardzo polecam firmę Hausengel. Koordynatorki nigdy nie zostawiają nas w potrzebie i pomagają we wszelkich trudnościach na miejscu podczas zlecenia.

Małgorzata Ślęzak

Z Hausengel współpracuję od roku. Koordynatorki zawsze służą pomocą i wspierają we wszystkich sprawach, zaczynając od organizacji wyjazdu i przygotowania dokumentów, poprzez kontakt z rodziną, kończąc na wielu innych bieżących sprawach w trakcie zlecenia. Dzięki tej opiece czuję się spokojna przed każdym wyjazdem, jak również podczas trwania mojego zlecenia. Firmę Hausengel polecam każdemu z całego serca.

Anna Długosz

Współpracę z firmą Hausengel rozpoczęłam w tym roku i jestem bardzo zadowolona. Koordynatorki są bardzo miłe, pomocne i profesjonalne. Przedstawiane przez firmę zlecenia są zgodne ze stanem faktycznym. Podczas pobytu u rodziny mam stały kontakt z koordynatorką i zawsze mogę liczyć na pomoc. Pieniądze zawsze otrzymuję na czas. Polecam firmę Hausengel z całego serca, jest rzetelna i niezawodna.

Katarzyna Milewska

»Firma Hausengel przekonała mnie do siebie swoim wieloletnim stażem oraz wiarygodnymi klientami. Jestem bardzo zadowolona ze współpracy z całym zespołem Hausengel. Oferty zleceń są mi przedstawiane błyskawicznie i nigdy nie musiałam czekać długo na pracę. Nawet w przypadkach kryzysowych, kiedy z jakiegoś powodu dany kontrakt zostaje zerwany, koordynatorki bardzo sprawnie poszukują nowego rozwiązania i nowej pracy. Hausengel poleciła mi koleżanka, a teraz ja z czystym sercem mogę polecić firmę innym.«

Halina Karpińska, Szczerców

»Moją przygodę współpracy z Hausengel rozpoczęłam 4 lata temu. Poleciła mi tę firmę koleżanka Ania, z którą zaczęłyśmy wspólnie na zmiany pracę w Stockstadt am Rhein. Miałyśmy super podopieczną, kobietę znajaca się na życiu. Rodzina podopiecznej Gertrud była pomocna, otwarta, znalazłyśmy wspólny język. Ponadto nawiązały się koleżeńskie znajomości, które trwają do dziś. Podopieczna zmarła, ale mam kontakt z rodziną, pamiętamy o naszych urodzinach, świętach. Teraz mam nową podopieczną, ale to, co przeżyłam i doświadczyłam, pracując w Stockstadt, zawsze pozostanie w mym sercu i pamięci. Serdecznie dziękuję firmie Hausengel i całemu zespołowi tam pracującemu za pomoc, wsparcie i serce. Jestem losowi wdzięczna, że doświadczył mnie tymi przeżyciami i postawił na mojej drodze cudownych, kochanych ludzi, którzy nadal uczestniczą w moim życiu. Jesteście wielcy. Brawo i dziękuję.«

Magdalena Adamczyk, Świbodzice

»Podjęłam współpracę z Hausengel w 2014 roku. Zlecenia dobierane są do moich wymagań, a ich opis odpowiada stanowi faktycznemu. Koordynatorzy są bardzo mili. Osobiście jestem bardzo zadowolona ze współpracy.«

Ryta Cynar, Rzeszów

»Hausengel dał mi możliwość uczestnictwa w darmowym, organizowanym w Polsce kursie języka niemieckiego. Jego zakres został dostosowany do moich potrzeb i dotyczył słownictwa, które wykorzystam w mojej codziennej pracy. Dzięki temu podszlifowałam moje umiejętności, przez co czuję się pewniej, łatwiej mi jest porozumiewać się z moimi zleceniodawcami, ale i pozyskiwać lepsze zlecenia.«

Maria Koziołkiewicz, Swarzędz

»Z firmą Hausengel współpracuje już od roku. Jestem z tej współpracy bardzo zadowolona i liczę na to, że będzie ona trwała jak najdłużej. Hausengel to solidny i profesjonalny partner.«

Alicja Rzatkiewicz, Krzywe

»To uczciwa i godna zaufania firma. Bardzo podoba mi się zorganizowany w niej program poleceń osób zainteresowanych pracą w Niemczech. To dla mnie możliwość dodatkowego zarobku, ponieważ za każdą poleconą osobę, która podejmie współpracę z Hausengel, firma wypłaca premię za polecenie.«

Jolanta Wiśniewska, Włocławek

»Moja współpraca z Hausengel zaczęła się w roku 2018. Jak wszystkie wiemy, praca w opiece nie należy do najłatwiejszych. Dlatego bardzo cenię sobie relacje z pracownikami firmy, na których zawsze mogę polegać i którzy są do dyspozycji opiekunek 24 godziny na dobę i służą pomocą oraz dobrą radą w każdej sytuacji. Takie wsparcie pozytywnie wpływa na nasz komfort psychiczny w pracy za granicą. Polecam firmę wszystkim zainteresowanym.«

Gabriela Przybyszewska, Uciechów

»Współpracuję z Hausengel już 6 rok. Jestem urzeczona współpracą z moją koordynatorką i opieką, jaką firma nam opiekunkom oferuje. O nic nie muszę się martwić, firma zarówno zorganizuje moje zlecenie jak i transport. Czuję, że mam tu wsparcie i z żadym kłopotem nie pozostaję sama. Współpraca z Hausengel to naprawdę przyjemność. Szczerze polecam!«

Małgorzata Kryszak, Pyzdry

Jestem opiekunką z kilkuletnim stażem. Pierwsze kroki w tym zawodzie postawiłam właśnie w Hausengel. Poszukującym pracy w opiece z całego serca polecam tę firmę. Personel profesjonalny, a panie koordynatorki to wspaniałe kobiety, służące zawsze wsparciem, pomocą i fachową radą. Są empatyczne i oferują anielską opiekę. Zlecenia zawsze zgodne z umową, a stawki wysokie. Opiekunki nigdy nie pozostają z problemem same. Wszystkie sprawy rozwiązywane są od ręki. Hausengel to firma godna zaufania i polecenia.

Elżbieta Dmitrowicz

Moja współpraca z Hausengel rozpoczęła się po niepowodzeniu, jakie spotkało mnie podczas pracy w charakterze opiekunki, w domu opieki w Niemczech. Zostałam tam niemiło przyjęta przez niemiecki personel. Firma pomogła mi i znalazła ciekawe zlecenia, dzięki którym spełniam się w zawodzie opiekunki już od trzech lat. Czuję się zaopiekowana przez moją koordynatorkę, której mogę wszystko zgłosić, zawsze zostaję przez nią wysłuchana. Jak do tej pory mam tylko pozytywne doświadczenia w mojej współpracy z firmą. Serdecznie polecam Hausengel.

Monika Windak

»Swoją współpracę z firmą Hausengel rozpoczęłam dokładnie 10.06.2015 roku. Byłam bardzo zadowolona z otrzymanych ofert zleceń, wysokich zarobków oraz dogodnych warunków u rodzin podopiecznych. Sama mogłam wybrać dowolną rodzinę odpowiednią do moich predyspozycji oraz kwalifikacji zawodowych. Firma Hausengel to prawdziwi profesjonaliści, rzetelni w wykonywaniu powierzonych zadań. Od pierwszych momentów współpracy mogłam liczyć na pomoc i wsparcie koordynatorek. Po zgłoszeniu się do firmy bardzo szybko otrzymałam dobrą ofertę z możliwością założenia Gewerbe, czyli własnej działalności gospodarczej. Firma dba solidnie o współpracowników, oferując im ubezpieczenie oraz jest przede wszystkim legalna, co w dzisiejszych czasach jest ważne.

Z piątki rodzin z którymi współpracowałam; najlepiej wspominam moją podopieczną panią Gisele. Mieszkała ona w niewielkiej miejscowości, w spokojnej okolicy, niedaleko Borken w landzie Hessen. Była bardzo miłą, sympatyczną osobą o dobrym sercu. Zawsze rozmawiałyśmy na różne tematy, grałyśmy w gry planszowe, chodziłyśmy na spacery, a także oglądałyśmy wspólnie mecze, które seniorka uwielbiała. U tej podopiecznej czułam się tak dobrze jak w domu w Polsce, mimo że była to spora odległość. Moim zdaniem Hausengel to najlepsza firma oferująca współpracę opiekunom osób starszych. Zawsze mamy pewność do jakiej rodziny trafimy tzn. sami wybieramy sobie rodzinę pasująca do naszych wymagań i warunki płacy i pracy odpowiadające naszym oczekiwaniom. Po przyjeździe do niemieckiej rodziny, panie koordynatorki dzwonią do opiekunki i pytają, jak minęła podróż i jakie są pierwsze wrażenia. Zawsze można liczyć na pomoc tych pań. Polecam tą firmę z czystym sercem. <3«

Anna Urbaniak, Wysocko Małe

»Jestem bardzo zadowolona ze współpracy z firmą Hausengel. To co dla mnie najbardziej istotne, to duże poczucie bezpieczeństwa, które ważne jest nie tylko dla mnie, ale również dla moich bliskich. Bardzo ważne jest także to, że obecnie mogę dokładnie zaplanować swoją pracę, ponieważ wybieram pasujące mi zlecenia, które przedstawiane mi są w sposób płynny i dostosowany do moich potrzeb. Polecam firmę Hausengel.«

Aleksandra Pietruczuk, Słupsk

»Działanie w systemie franczyzowym było dla mnie nowością, której, mówiąc szczerze, nieco się obawiałam. Wszystkie moje wątpliwości zostały jednak bardzo szybko rozwiane. W Hausengel liczy się wzajemne zrozumienie, wsparcie i dialog. Wszyscy pracownicy Hausengel byli i są dla mnie niezwykle uprzejmi i chętni do pomocy. Wiem, że mogę zwrócić się do nich z każdym, nawet najmniejszym problemem lub pytaniem. To dla mnie bardzo duży komfort.«

Krystyna Chmielewska, Świnoujście

»Współpracuję już parę ładnych lat z firmą Hausengel. Jestem zadowolona ze współpracy. Poleciłam firmę paru koleżankom, które pracują do dziś. Firma jest godna polecenia. Pozdrawiam i dziękuję za lekcje niemieckiego!«

Małgorzata Bonecka, Golczewo

»Niestety nie wszystkie firmy działające w branży opieki nad osobami chorymi lub starszymi są uczciwe. Mydlą one nam oczy zachęcającymi sloganami i zapewnieniami, które nie znajdują pokrycia w praktyce, a czasem są nawet kłamliwe. Z Hausengel jest zupełnie inaczej. Tu natychmiast otrzymałam wszystkie niezbędne, a przede wszystkim prawdziwe informacje. Bardzo cenię sobie, że stałam się samodzielnym przedsiębiorcą, który działa legalnie, może decydować ile chcę zarobić, jakie zlecenie przyjąć i jak długo ma ono trwać. Niezwykle ważne jest dla mnie również wsparcie pracowników Hausengel. Dotyczy to tak pomocy przy załatwieniu wszystkich niezbędnych formalności na początku współpracy, jak i kompetentnego oraz profesjonalnego wsparcia realizowanego już w trakcie jej trwania. Z całą odpowiedzialnością polecam firmę Hausengel wszystkim tym, którzy poszukują pewnego, rzetelnego i odpowiedzialnego partnera.«

Patrycja Juszczak, Tarce

Opiekunki Hausengel

Chcesz opowiedzieć swoją historię lub ocenić współpracę z Hausengel?
Jesteśmy dla Was i służymy pomocą!
Możesz się do nas zwrócić z każdą sprawą.

Skontaktuj się z nami już dziś!