Testy na koronawirusa Testy na koronawirusa

Nasz zespół

Jesteśmy międzynarodowym, dynamicznie rozwijającym się zespołem. Od momentu powstania Hausengel w 2005 roku nieustannie się rozwijamy i podnosimy jakość oferowanych usług. W centrum naszej pracy znajduje się człowiek – pracujemy z ludźmi i dla ludzi. Hausengel to ludzie pełni pasji, otwarci na drugiego człowieka i wyzwania. Obecnie aktywnie działamy w siedmiu krajach europejskich: w Niemczech, Polsce, Rumunii, Bułgarii, Chorwacji, na Litwie i Węgrzech. Od ponad 14 lat wspieramy opiekunki pracujące na terenie Niemiec, zapewniając im legalną pracę i bezpieczeństwo. Opiekunki mogą liczyć na pomoc Hausengel w każdej sytuacji.

Jakich informacji szukasz?
Wybierz
Nasz polski zespół
Polski zespół Hausengel

Nasz polski zespół

Największą część naszej polskiej centrali w Poznaniu stanowi dział koordynacji zleceń. Nasze koordyantorki dokładnie analizują oferty i profile opiekunek, tak aby móc przedstawić każdej opiekunce zlecenia najlepiej dopasowane do ich wymagań i kwalifikacji. Każda opiekunka może liczyć na swoją koordynatorkę przed rozpoczęciem zlecenia, przez cały czas jego trwania, a także po jego zakończeniu. Przekazujemy jedynie sprawdzone informacje o miejscu zlecenia i stanie podopiecznego. Nasze koordynatorki same były kiedyś opiekunkami, dlatego dobrze wiedzą, jak ważne jest dokładne przekazanie wszelkich informacji przed wyjazdem. Służymy pomocą w językach: niemieckim, polskim i ukraińskim. Również tutaj planujemy podróże dla naszych opiekunek, prowadzimy ich sprawy podatkowe i zajmujemy się kwestiami administracyjnymi. Zapraszamy także do naszego biura w Lublinie, gdzie mieści się dział rekrutacji oraz koordynacji zleceń. Nasze koordynatorki chętnie odpowiedzą na Państwa pytania osobiście w godzinach pracy biura. Przed wizytą gorąco polecamy wcześniejszy kontakt i umówienie spotkania w konkretnym terminie.

Nasz litewski zespół

Hausengel na Liwtie powstał w Kownie w roku 2015. Dynamiczny rozwój był powodem przeniesienia pierwszego biura do nowoczesnego kompleksu biznesowego „1000“ w roku 2018. Mówiąc o rozwoju litewskiego Hausengel, mamy na myśli nie tylko liczbę zatrudnionych pracowników, ale i poszerzanie naszego obszaru odpowiedzialności i przejmowanie nowych obowiązków. Obok doradców, którzy koordynują zlecenia zarówno po stronie niemieckich zleceniodawców, jak i opiekunek, posiadamy w swoim zespole pracowników administracyjnych, obsługujących centralę telefoniczną oraz lektorkę Akademii Hausengel. Jedną z najnowszych gałęzi naszej działalności jest obsługa i doradztwo dla opiekunów i opiekunek z Łotwy i Estonii.

Skuteczna komunikacja pomiędzy koordynatorkami i opiekunkami oraz rodzinami naszych podopiecznych jest wynikiem nie tylko naszych kompetencji zawodowych, ale także językowych – nasi pracownicy posługują się pięcioma językami! Dlatego zainteresowanym współpracą z nami opiekunkom doradzamy po litewsku, łotewsku, niemiecku, rosyjsku oraz angielsku. W końcu najważniejszym zadaniem pracownika branży pośrednictwa jest dobre jakościowo doradztwo – z jednej strony opiekunkom, z drugiej ich zleceniodawcom – oraz koordynowanie zleceń od momentu jego przyjęcia do wywiązania się z niego. Jednocześnie mawiemy, jak ważne jest podnoszenia kwalifikacji opiekunek. Mając na celu kształcenie językowe opiekunek, biuro w Kownie jako jedne z pierwszych zaoferowało kursy językowe dla opiekunów.

Co najważniejsze, w Hausengel pracujemy z ludźmi i dla ludzi, a we wszystkim, co robimy, widać serce! Zapraszamy do odwiedzenia naszej litewskiej strony www.hausengel.lt

Nasz litewski zespół
Biuro Hausengel w Kaunas
Nasz rumuński zespół
Nasz rumuński zespół

Nasz rumuński zespół

Rumuński Hausengel ma swoją siedzibę w malowniczym Sybinie, leżącym w Siedmiogrodzie. Z okien biura rozciąga się malownicza panorama na miasto i pobliskie góry, co z pewnością wpływa na nastrój naszych kolegów i koleżanek, a także podnosi ich wydajność. Dzięki temu mogą co dzień doradzać opiekunkom i świadczyć wsparcie z uśmiechem na ustach 24 godziny na dobę.

Nasz profesjonalny rumuński zespół komunikuje się z opiekunkami po rumuńsku, niemiecku i węgiersku. Koordynatorki z Sybina zajmują się rekrutacją opiekunek na terenie Rumunii, a następnie koordynacją ich zleceń. Zanim przedstawią ofertę, dokładnie ją sprawdzają i analizują profil opiekunki, tak aby każda otrzymała najlepiej dopasowane zlecenie. Każda opiekunka Hausengel ma osobistą koordynatorkę, która od pierwszego kontaktu troszczy się o wszystkie sprawy związane ze zleceniem, również po jego zakończeniu.

Jesteśmy do dyspozycji opiekunek stacjonarnie od poniedziałku do piątku w godzinach 08:15 - 17:30. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania, a także umówimy spotkanie w dogodnej porze. Zapraszamy również na naszą stronę internetową www.hausengel.ro

Nasz węgierski zespół

Nasz sympatyczny zespół z Budapesztu tworzą Zsuzsa, Daniella, Lili, Adrienn i Jana. Od 2011 roku świadczymy nasze usługi opiekunom i opiekunkom osób starszych z Węgier. Nasze biuro mieści się w sercu Budapesztu. Na co dzień węgierskojęzycznym opiekunów wspiera siedem osób, z czego dwie pracują z naszej niemieckiej centrali w Heskem. Służymy radą i wsparciem przez całą dobę. Dwie z naszych koleżanek są już z nami od sześciu lat! Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i wiedzy zebranej przez lata ich doradztwo jest na najwyższym poziomie. Ułatwia to radzenie sobie z sytuacjami problematycznymi i podnosi efektywność naszych działań. Gabi z naszego zespołu mówi o swojej pracy: Hausengel postrzegam jako różnorodny, wielobarwny, międzynarodowy zespół zgranych ludzi. Mogę szczerze przyznać, że to najlepsze miejsce, w jakim mogłam pracować. Pełną wypowiedź Gabi o pracy dla Hausengel można przeczytać tutaj. Trzy z naszych koordynatorek mają za sobą doświadczenia pracy z branży opieki, co sprawia, że łatwo przychodzi nam spojrzenie na rzeczywistość z perspektywy opiekunki. Dzięki tym doświadczeniom możemy lepiej zrozumieć opiekunki i ich codzienność, a w razie potrzeby zaoferować najlepsze rozwiązania w sytuacjach awaryjnych. Mówimy po węgiersku, niemiecku i słowacku. Po więcej informacji na temat węgierskiego oddziału Hausengel zapraszamy na stronę www.hausengel.hu

Nasz węgierski zespół
Hausengel Węgry
Nasz chorwacki zespół
Hausengel Hrvatska

Nasz chorwacki zespół

Nasz zespół z Chorwacji pracuje pod skrzydłami naszych aniołów domowych. Na sercu leży nam dobro opiekunów i opiekunek oraz naszych pozostałych współpracowników wszystkich narodowości. Pracy, którą wykonujemy na co dzień, nie postrzegamy jedynie w kategoriach zawodowych; jest to niezmiernie ważna część naszego życia, która motywuje nas i napędza nasz rozwój biznesowy i osobisty. Nasz młody i dynamiczny zespół tworzą: ciężko pracująca, dokładana i empatyczna pani prezes Monika Šokčević, nasz anioł, który zawsze nas wspiera i służy radą; nieustannie uśmiechnięte, rozpromienione i pełne empatii koordynatorki: Inge Rulofs, Danijela Dašić i Adrijana Kuna; zmotywowana doradczyni klienta niemieckojęzycznego (rodzin) Ružica Gal; asystent menadżera Dino Evic oraz Sanja Petrić, która wspiera nas w zadaniach administracyjnych.

Empatia wobec innych jest w centrum naszej pracy, zarówno wobec opiekunek, jak i wobec niemieckich rodzin, których członkowie stają przed wyzwaniem zapewnienia najlepszej opieki swoim bliskim. Nasi pracownicy poprzez własne doświadczenie w opiece są ekspertami w swoim fachu, będącymi w stanie rozwiązać każdy problem i sprostać wysokim wymaganiom. Jest dla nas ważne, żeby każda strona uczestnicząca w procesie opieki była usatysfakcjonowana. Chociaż nasza praca jest wymagająca i zdarzają się w niej mniej radosne momenty, musimy być w stanie powściągnąć swoje emocje i działać profesjonalnie. Jesteśmy szczęśliwi, że możemy zawodowo pomagać aniołom. Zapraszamy na naszą chorwacką stronę www.hausengel.hr

Nasz bułgarski zespół

Nasz zespół z Sofii to najmłodszy członek rodziny Hausengel. Jego początki sięgają września 2017 roku. Od tego czasu nasza pozycja na tamtejszym ryku nieustannie wzrasta. Nasz bułgarski zespół składa się z trzech osób

  • Bilyana Veneva: koordynatorka, oferujom naszym franczyzobiorcami profesjonalne doradztwo. Ma wieloletnie doświadczenie w obsłudze klienta. W wolnym czasie chętnie uprawia sport i fitness. 
  • Donka Doncheva, koordynatorka, doradza naszym franczyzobiorcom oraz zarządza naszymi kanałami w mediach społecznościowych. Ma 10-letnie doświadczenie zawodowe jako opiekunka seniora, więc doskonale rozumie opiekunki. W wolnym czasie lubi czytać książki i spacerować na łonie natury.
  • Vera Naydenova: kierownik biura regionalnego i zespołu w Sofii, potrafi zachować zimną krew w każdej sytuacji i potrafi rozwiązać każdy problem. W wolnym czasie czyta powieści kryminalne i uczy się nowych rzeczy.

Członkowie naszego zespołu są ambitni, ale też potrafią się nawzajem wspierać. Jesteśmy zgrani i doskonale się rozumiemy, dzięki czemu nasza praca przebiega sprawnie i w miłej atmosferze. Jesteśmy gotowi na nowe wyzwania! Więcej szczegółów dotyczących naszego bułgarskiego oddziału znajdą Państwo na stronie www.hausengel.bg

Nasz bułgarski zespół
Zespół Hausengel z Sofii
Zespół naszej niemieckiej centrali
Zespół Hausengel Heskem

Zespół naszej niemieckiej centrali

Nasze główne biuro jest zlokalizowane w Ebsdorfergrund-Heskem, małej miejscowości w Hesji. To tutaj serce Hausengel bije najmocniej. Na biurowych korytarzach można spotkać pracowników różnych narodowości. Wszyscy świetnie się ze sobą dogadujemy nie tylko dlatego, że mówimy wspólnym językiem, ale przede wszystkim dlatego, że łączą nas podobne wartości oraz wspólny cel. Motto naszej codziennej pracy brzmi „We wszystkim, co robimy, widać serce”.