<
Schliessen
Schliessen
headerImages.0.alternative

Nasze usługi

opiekunka mierzy ciśnienie seniorce

Pełne wsparcie i kompleksowa opieka

Każdego partnera wyczerpująco informujemy o treści umowy oraz całym procesie współpracy. Nie stosujemy luk prawnych i wabików, które nie mają pokrycia w rzeczywistości. Jasność i przejrzystość są dla nas niezwykle ważne, tak samo jak komfort wszystkich osób zaangażowanych w proces opieki. Nasze motto „kompleksowa opieka” dotyczy nie tylko osób potrzebujących opieki, ale także naszych opiekunek, które odczuwają nasze wsparcie na  każdym etapie współpracy z Hausengel.

Współpracujące z nami opiekunki stają się naszymi franczyzobiorcami – są samodzielnymi przedsiębiorcami z zarejestrowaną w Niemczech samodzielną działalnością gospodarczą. Opiekunki Hausengel korzystają z naszej kompleksowej opieki. Wstępna konsultacja jest w pełni niezobowiązująca i bezpłatna. Kompetente doradztwo świadczone przez osobistych koordynatorów zapewnia naszym opiekunkom bezpieczeństwo podczas zlecenia. Dla naszych franczyzobiorców dostępna jest specjalna infolinia czynna całą dobę. Zawsze, kiedy opiekunka potrzebuje wsparcia, Hausengel służy pomocą! Jeśli podczas zlecenia wystąpią nieprzewidziane trudności, natychmiast reagujemy i pomagamy.

Samostalni njegovatelj iskazuje zadovoljstvo

Samodzielność i niezależność

Kwestie, do których przykładamy szczególną wagę to samodzielność i niezależność opiekunek. Dlatego współpracujemy z opiekunkami, które wykonują pracę w Niemczech na podstawie działalności gospodarczej. Samodzielność oznacza, że opiekunka może ustalać własny grafik zleceń zgodnie ze swoimi upodobaniami i potrzebami. Dzięki takiej wolności możliwe jest również dowolne zaplanowanie wyjazdów na zlecenia. Opiekunka jest swoim własnym szefem, nie ma przełożonych. Podpisując umowę franczyzy i o świadczenie usług opiekuńczych, zyskują Państwo równorzędnego partnera i są Państwo traktowani po partnersku.

Dzięku temu opiekunka jest bardziej elastyczna, a co za tym idzie bardziej atrakcyjna dla potencjalnych zleceniodawców. Samodzielne opiekunki są z reguły bardziej świadome i cieszą się większym uznaniem i poważaniem zleceniodawców. Nie bez znaczenia są również względy finansowe. Samodzielne opiekunki mogą liczyć na przeciętnie wyższe stawki.

seniorka i opiekunka śmieją się

Decyzyjność w sprawie zleceń – swoboda wyboru opiekunki

Samodzielność oznacza także, że opiekunki samodzielnie decydują o przyjęciu lub negocjacji zaproponowanego zlecenia. Zanim jednak dojdzie do przedstawienia oferty, poznajemy każdą opiekunkę i jej preferencje, i na podstawie tej wiedzy dopasowujemy oferty zleceń. To opiekunki same decydują, którą ofertę i na jakich warunkach przyjąć. Oczywiście mogą również negocjować stawki.

Im wyższe kwalifikacje zawodowe i im lepsza znajomość języka niemieckiego, tym wyższą stawkę za zlecenie może uzyskać opiekunka. Dlatego Hausengel wspiera opiekunki w tym zakresie i oferuje im kształcenie i dokształcanie w certyfikowanej Akademii Hausengel.

Zakres usług danego zlecenia jest zawsze ściśle określony w umowie o świadczenie usług opiekuńczych. Opiekunka wykonuje zlecenie, samodzielnie organizując sobie pracę i planując zadania związane ze zleceniem. Nie podlega przy tym poleceniom służbowym. Jest to bardzo ważna cecha samodzielnej dzialalności gospodarczej.

Załatwienie wszystkich formalności

Opiekunka będąca franczyzobiorcą Hausengel nie musi martwić się takimi sprawami jak rejestracja we właściwych urzędach czy wystawianie prawidłowych rachunków – przejmujemy na siebie załatwienie formalności. Wszystkie opiekunki Hausengel są zgłoszone we właściwych urzędach ds. działaności gospodarczej i urzędach skarbowych lub jeśli zachodzi taka potrzeba – w urzędach  meldunkowych. Jako franczyzodawca składamy w ich imieniu wniosek o zarejestrowanie działaności na terenie Niemiec. Zwracamy się także do odpowiedniego urzędu skarbowego, który przydziela firmie opiekunki nowy, niemiecki numer podatkowy. Należy go podawać na wszystkich wystawianych rachunkach. Prowadzimy dla Państwa księgowość i korespondencję z niemieckimi urzędami, a także wystawiamy rachunki. Po zakończonej współpracy składamy wniosek o zamknięcie działalności gospodarczej.

podopieczny i opiekunka

Ubezpieczenia w Niemczech i w Polsce

Wszystkie nasze opiekunki, przebywające na terenie Niemiec podczas zlecenia są ubezpieczone w formalnie wymaganym zakresie. Pakiet franczyzowy obejmuje następujące ubezpieczenia:

  • Prywatne ubezpieczenie zdrowotne – ubezpieczenie to obejmuje nagłe wypadki i leczenie ostrych zachorowań (np. bóle zębów, złamania), ubezpieczenie nie obejmuje chorób przewlekłych ani terapii profilaktycznych 
  • Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej – ubezpieczone są przede wszystkim szkody majątkowe powstałe w czasie i w związku z prowadzoną działalnością. Ubezpieczenie przewiduje udział własny w wysokości do 100€
  • Ubezpieczenie w branżowym towarzystwie ubezpieczeniowym służby zdrowia i opieki społecznej  (BGW) – jest to obowiązkowe ubezpieczenie wypadkowe dla wszystkich samodzielnych opiekunów, działających na terenie Niemiec w niepaństwowych strukturach opiekuńczych. Ubezpieczenie BGW obejmuje wypadki przy pracy związane z ubezpieczoną czynnością i choroby zawodowe, opłacając w tych przypadkach optymalne leczenie i zapewniając odszkodowanie.

W sprawie ubepieczeń w Polsce najlepiej doradzą Państwu nasi koordynatorzy. Prosimy zwrócić się do swojego osobistego doradcy, który poinformuje o dostępnych możliwościach.

Pełna legalność

System franczyzowy Hausengel jest oczywiście w pełni legalną formą świadczenia usług opiekuńczych  na terenie Niemiec. Zostało to potwierdzone prawnie.

Federalny Sąd Społeczny w swoim wyroku z 28 września 2011 (numer akt B12 R 17/09 R) potwierdził, że świadczenie całodobowej opieki w oparciu o samodzielną działalność gospodarczą jest co do zasady zgodne z prawem.

Legalność systemu franczyzowego Hausengel w ramach tzw. "opieki całodobowej" została potwierdzona również przez Wyższy Sąd Krajowy we Frankfurcie w marcu 2014. W swoim wyroku (numer akt 1 Ws 179/13) Sąd przywołuje wiele cech i przykładów na poparcie modelu, w którym Hausengel współpracuje z opiekunkami.

Naszą wiarygodność potwierdza także wpis do Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia, który odnajdą Państwo pod numerem 10603.

W 2017 roku niemiecka niezależna organizacja oceniająca produkty i usługi poddała ocenie agencje pośredniczące w zatrudnianiu opiekunek w Niemczech. Hausengel osiągnął w teście bardzo dobry wynik, zarówno pod kątem pośrednictwa pomiędzy rodziną a opiekunką, jak i kompleksowego wsparcia. Test potwierdził również, że Hausengel stosuje najbardziej przejrzyste i jasne umowy, a tym samym zapewnia opiekunkom największe korzyści.

Dostępność całą dobę

koordynatorki Hausengel

Bardzo dobrze rozumiemy nasze opiekunki. Wynika to z faktu, że niektóre z naszych koordynatorek same pracowały jako opiekunki seniorów w Niemczech. Zebrały własne doświadczenia, więc doskonale wiedzą jak znaleźć najlepsze rozwiązania trudnych sytuacji. Sytuacje problematyczne mogą zdarzyć się w każdej chwili. Nasz zespół jest dostępny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:30 do 17:30. W razie nagłej potrzeby kontaktu jesteśmy dostępni dla naszych opiekunek całą dobę! Fachowa pomoc o każdej porze dnia i nocy to ważny element naszej kompleksowej opieki, która obejmuje wszystkich franczyzobiorców, dając im niemal bezgraniczne poczucie bezpieczeństwa. Niezależnie od wagi problemu, zawsze mogą liczyć Państwo na naszą pomoc.

Jak postępować w nagłych wypadkach?

Nasze opiekunki mogą skontaktować się z nami w razie nagłej potrzeby również poza godzinami pracy naszych biur. Jesteśmy dostępni dla nich całą dobę! Nasz telefon alarmowy dla opiekunek z Polski to +49 171 181 90 92

numer alarmowy Hausengel

Najlepiej dopasowane zlecenia

Przed przedstawieniem opiekunce oferty zlecenia przeprowadzamy dogłębną analizę jej potrzeb i umiejętności. Z drugiej strony, równie dokładnie staramy się poznać podopiecznego i miejsce zlecenia. Na tej podstawie dobieramy opiekunkę i podopiecznego.

W Hausengel uwzględniamy indywidulane życzenia i upodobania związane z długością zlecenia, płcią i stanem zdrowia podopiecznego, miejscem zlecenia, a nawet warunkami mieszkaniowymi u potencjalnego zleceniodawcy.

Dlatego nasze opiekunki otrzymują najlepiej dopasowane oferty, które współgrają z ich umiejętnościami językowymi, doświadczeniem i preferencjami. Umowy i dokumenty są przesyłane również drogą mailową dla Państwa wygody.

Nasi specjaliści sprawdzają skrupulatnie każde miejsce zlecenia, aby zagwarantować Państwu najwyższą dokładność informacji o zleceniu. W naszej ofercie mamy tylko sprawdzone zlecenia.

Długoletnie doświadczenie

Możemy zaoferować opiekunom najwyższą jakość usług dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu. Koncepcja franczyzy Hausengel jest bliska naszemu sercu, ponieważ u podstaw firmy leży nasza własna historia rodzinna, w której główną rolę odgrywają opiekunki z Polski. W Hausengel czuć pasję i zaangażowanie, które udzielają się każdemu nowemu pracownikowi i po ponad 17 latach wcale nie słabną, a wręcz przeciwnie – umacniają się i rosną z każdą kolejną osobą, która dołącza do naszej rodziny.

Hausengel stanowi od 2005 r. most łączący niemieckie rodziny osób wymagających opieki z opiekunkami z Europy Środkowo-Wschodniej. Wypracowaliśmy nasz własny, wyjątkowy w branży opiekuńczej, model współpracy, który każdej z zaangażowanych stron przynosi maksimum korzyści.

Hausengel jest znaną i cenioną marką na rynku usług opiekuńczych. Zaufały nam tysiące opiekunek. Łącząc naszą wiedzę, długoletnie doświadczenie i międzynarodowe zaplecze, wyznaczamy nowe europejskie standardy.

Pewny dochód

Samodzielne opiekunki podpisują umowę o świadczenie usług opiekuńczych bezpośrednio z niemieckim zleceniodawcą – rodziną podopiecznego. Wynagrodzenie jest wypłacane bezpośrednio przez zleceniodawcę w formie ustalonej przez strony. Opiekunka otrzymuje pełną sumę bez jakichkolwiek potrąceń. Wszystko jest przejrzyste i uczciwe. Bezpiecznie przechowujemy wszystkie dokumenty, włączając w to rachunki, a opiekunka ma do nich wgląd w każdej chwili.

Hausengel w liczbach

W 2018 połączyliśmy wszystkie nasze spółki, skupiając je pod jednym wspólnym szyldem Hausengel Holding AG. W prawie 20 międzynarodowych oddziałach, w tym 8 oddziałach opieki ambulatoryjnej Pflegedienst, grupa Hausengel zatrudnia prawie 260 pracowników. Od momentu założenia Hausengel w 2005 roku zrealizowaliśmy 80 000 udanych zleceń na terenie całych Niemiec. Nasi pracownicy doradzają opiekunkom w 10 językach.

  • Połowa osób podejmujących z nami współpracę jako opiekunki to osoby z polecenia 
  • 100% rodzin, z którymi współpracuje Hausengel posiada łącze internetowe
  • Średnio 10% wzrost liczby umów z rodzinami – rok do roku
  • Jesteśmy dostępni 365 dni w roku, 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę
Ambasadorka Hausengel

Ambasadorzy marki

O sile marki Hausengel świadczą nie tylko liczby, ale przede wszystkim zadowolone opiekunki. Od samego początku naszego istnienia fundamentem naszej rodzinnej firmy był bezpośredni osobisty kontakt i bliskie relacje z opiekunkami, które budowaliśmy i pielęgnowaliśmy latami oraz polecenia.

Dzięki temu, że pozostaliśmy wierni naszym wartościom, nawiązaliśmy wiele trwałych relacji i pozyskaliśmy licznych partnerów, którzy dzielą się entuzjazmem w swoim środowisku. Ich pasja do pomagania i zawodu opiekuna oraz duma z bycia częścią rodziny Hausengel sprawiła, że zostali oni amasadorami naszej marki. Ambasadorzy pomagają mniej doświadczonym kolegom i koleżankom po fachu, służąc im wsparciem i radą. Zarażają przy tym swoim entuzjazmem.

Doceniamy zaangażowane opiekunki i dajemy im to odczuć. To im w pierwszej kolejności przysługuje prawo do korzystania z naszej oferty szkoleniowej. Ich zdanie jest dla nas ważne, ponieważ wiemy, że dobro Hausengel leży im na sercu. Nasi ambasadorzy stają się naszymi przyjaciółmi.

Naszych ambasadorów zapraszamy również na wydarzenia firmowe. Dumą  napawa nas, kiedy nasi ambasadorzy polecają Hausengel swoim znajomym. Takie polecenia są najwyższą oznaką zaufania.

System poleceń i premie za polecenia

Czy wiedzą Państwo, jaką część opiekunek Hausengel stanowią osoby z polecenia innej opiekunki? Połowę wszystkich opiekunek, z którymi współpracujemy! W naszej branży wzajemne zaufanie jest niezwykle ważne. Tym bardziej cieszymy się, że nasi franczyzobiorcy polecają nas swoim znajomym. 

Za każde zakończone sukcesem polecenie opiekunki wypłacamy premię w wysokości 100€ netto po 90 dniach na zleceniu. Jeśli macie Państwo w kręgu swoich znajomych osoby zainteresowane pracą jako opiekun seniora w Niemczech, zapraszamy do polecania Hausengel! Polecenia wynagrodzimy odpowiednią premią.

Na dalsze pytania w tym temacie odpowiedzi udzielą Państwa osobiści koordynatorzy.

Opiekunowie i opiekunki polecają Hausengel

Jeśli jesteś zadowolona ze współpracy z Hausengel, poleć nas znajomym i otrzymaj premię w wysokości 200,- €!

Zgarnij premię za polecenie!