„Spełniam się w roli opiekunki”

Ewa Diedik, Olecko

Pierwsze doświadczenia w branży opiekuńczej

Pani Ewa wiele lat prowadziła własną działalność gospodarczą w Polsce. Ze względu na urodzenie kolejnego dziecka, postanowiła ją jednak zamknąć i poświęcić się przez jakiś czas opiece nad synem. Z biegiem lat chciała wrócić do aktywności zawodowej, trafiła na ogłoszenie pewnej agencji opieki i postanowiła podjąć z nią współpracę. Agencja zaoferowała Pani Ewie szkolenia językowe oraz kursy z opieki nad seniorami, aby przygotować ją do pracy w Niemczech i podnieść jej kwalifikacje. Wszystko prezentowało się dobrze, aż do czasu podjęcia pracy. Ostatecznie Pani Ewa współpracowała z agencją niespełna rok. „Wynagrodzenie w tej agencji było bardzo niskie, koordynatorki niemiłe, zlecenia trudne i kary za chęć rezygnacji z pracy, nie miałam ochoty dłużej kontynuować współpracy i rozwiązałam umowę” – wspomina Pani Ewa.

Pierwsze zlecenie od Hausengel

Po nieudanej współpracy z poprzednią agencją, Pani Ewa, z polecenia znajomej,  trafiła do Hausengel. „Już pierwszy kontakt z firmą wspominam bardzo dobrze. Trafiłam na wspaniałą koordynatorkę, panią Karolinę, która przeprowadziła mnie przez wszystkie formalności i znalazła odpowiednie zlecenie, zgodne z moimi oczekiwaniami. Ani przez chwilę nie miałam obaw przed rozpoczęciem współpracy na podstawie własnej działalności gospodarczej w Niemczech. Okazało się, że Hausengel przejmuje na siebie wszystkie formalności i całą biurokrację. A ja mam po prostu skupić się na opiece nad osobami starszymi. Moja koordynatorka zawsze była dla mnie dostępna, wysłuchała mnie i pomogła, jeśli zaistniała taka potrzeba”.

Trudności na zleceniu

„Przez te 6 lat trafiałam na naprawdę dobre zlecenia, sporadycznie spotykałam się z sytuacjami, które sprawiały mi trudności. Jednak i w takich sytuacjach zawsze mogłam liczyć na wyrozumiałość i wsparcie ze strony Hausengel. Nigdy nie było problemu z wydłużeniem zlecenia lub jego skróceniem, jeśli zlecenie okazało się nie dla mnie. Zazwyczaj staram się rozwiązywać problemy osobiście z rodziną, ale wiem, że jeśli nie byłabym w stanie, koordynator Hausengel przeprowadzi taką rozmowę za mnie i wyjaśni sytuację”.

Satysfakcja z pracy

 „Na początku zaznaczę, że praca opiekuna, to bardzo wymagające i odpowiedzialne zajęcie, które wymaga dużego poświęcenia psychicznego. Jednak bardzo ją lubię i lubię wyjeżdżać na zlecenia. Zawsze bardzo się staram, wykonywać moją pracę jak najlepiej. Ogromnie miło jest widzieć uśmiech i zadowolenie na twarzy podopiecznych i słyszeć słowa wdzięczności ze strony ich rodzin. To daje poczucie ogromnej satysfakcji i nadaje sens wszystkiemu, co robię. Miałam podopieczną, która codziennie dziękowała mi, że z nią jestem, miałam taką, która akceptowała tylko mnie i bardzo płakała, kiedy zjeżdżałam do domu. To jest nasza praca, więc wynagrodzenie finansowe za nią też jest ważne, ale te relacje z ludźmi są chyba bezcenne”.

Zlecenie w mieście czy na wsi?

„Jestem przyzwyczajona do miejskiego stylu życia, więc chętnie podejmuję zlecenia w miastach, ale myślę, że życie i praca na wsi też mają swój urok. Wybierając zlecenie, nie kładę dużej wagi na to, gdzie mieszka podopieczny, ale na to jak dane zlecenie ogólnie się prezentuje. Jeśli z podopiecznym współpraca układa mi się dobrze, to miejsce nie gra roli. W każdym znajdę coś dla siebie. Wiejski spokój też jest urokliwy. Aktualnie mam zlecenie w Düsseldorfie i regularnie w trakcie przerwy odwiedzam park japoński, tam naprawdę można się zrelaksować, polecam to miejsce wszystkim opiekunkom z tego regionu”.

Hausengel wart polecenia

„Współpracuję z Hausengel od ponad 6 lat i ani razu nie czułam rozczarowania, czy zawodu. Pracuję legalnie, mam poczucie bezpieczeństwa, dobre ubezpieczenie, świetną pomoc i wsparcie koordynatorek, pieniądze zawsze na czas i naprawdę nie mam na co narzekać. O Hausengel mogę mówić w samych superlatywach i kiedy tylko mam taką możliwość, polecam firmę innym opiekunkom”.

 

Hausengel daje mi poczucie bezpieczeństwa

Zofia Machoń, Lubartów
Gdy dowiedziałam się, na jakich zasadach można współpracować z Hausengel i je zrozumiałam, zdecydowalam się na najkorzystniejsze dla mnie założenie własnej działalności gospodarczej w Niemczech. W ogóle mnie to nie przerażało, ponieważ Hausengel nadzoruje moje sprawy urzędowe dotyczące działalności. Firma przejmuje za mnie całą biurokrację. Nie mam z tym żadnych problemów. Cieszę się, że mogę współpracować z Hausengel, bo firma dba o wszelkie kwestie formalne i zapewnia mi duże bezpieczeństwo w Niemczech. Moja pani koordynator przekazuje mi informacje o zleceniach w sposób jasny i zrozumiały, tak więc na miejscu wykonywania zlecenia nie ma nieprzyjemnych niespodzianek. Poza tym bardzo podoba mi się nazwa Hausengel, czyli w tłumaczeniu na polski »anioł domowy«. Wiele ta nazwa dla mnie znaczy.

Współpraca z Hausengel daje mi poczucie stabilizacji

Dorota Kolbuch, Bierutów
Do każdego nowego zlecenia, bez względu na okoliczności Pani Dorota nastawia się pozytywnie. Przed każdym zleceniem koordynatorki Hausengel starają się rzetelnie przedstawić miejsce oraz sytuację osoby podopiecznej uwzględniając plusy i minusy danego miejsca. Pani Dorota zawsze wie, czego może się spodziewać na zleceniu i nigdy nie nastawia się negatywnie. Jak sama twierdzi Hausengel daje jej poczucie stabilizacji.
Dla Pani Doroty bardzo ważne w tej branży jest poczucie stabilizacji. „Z Hausengel nie mam obaw, że nie będę miała zleceń w przyszłości. O to dba moja osobista koordynatorka. Oferta jest bardzo dokładnie przedstawiana, nie jedzie się w ciemno. Kontakt z firmą jest zawsze bardzo dobry, a koordynatorki bardzo pomocne. Nie mam z czego być niezadowolona. Z czystym sercem polecam Hausengel”.

Nie widzę żadnych aspektów czy obszarów, które wymagałyby zmiany

Krzysztof Kozber, Szczecin
Dwie znajome polecały mi firmę Hausengel, a informacje płynące od nich były na tyle pozytywne, że nie miałem żadnych wątpliwości, że to właśnie Hausengel jest dla mnie idealnym partnerem. To zawsze jasne sytuacje i klarowne informacje dotyczące tak warunków finansowych oraz współpracy, jak i charakterystyki samego zlecenia. Nie przychodzi mi do głowy nic, w czym Hausengel mógłby się poprawić lub udoskonalić. Nie widzę żadnych aspektów czy obszarów, które wymagałyby zmiany. Od samego początku jestem bardzo zadowolony z tej współpracy. Kontakt z pierwszą rodziną i podopiecznym był dla mnie ogromnym wydarzeniem, jednak cały czas czułem się, mówiąc potocznie, zaopiekowany, zarówno w trakcie szkoleń przygotowujących, podczas pierwszego kontaktu z rodziną, w którym uczestniczył przedstawiciel Hausengel, czy już podczas drugiego dnia, kiedy to otrzymałem telefon z zapytaniem czy wszystko jest w porządku. Kompleksowa opieka z motta firmy rozpoczyna się już w momencie pierwszej rozmowy telefonicznej i nigdy się nie kończy, a mówię to z perspektywy osoby, która współpracuje z Hausengel od ponad 5 lat.