Schliessen
Schliessen
Opiekunka i podopieczna

Współpraca z Hausengel

Pierwsze spotkanie opiekunki z rodziną

Już od pierwszego dnia osobisty koordynator troszczy się o wszystkie kwestie organizacyjne. Opiekunki profesjonalnie opiekują się osobami niesamodzielnymi, których stan uniemożliwia samodzielne funkcjonowanie, z kolei Hausengel otacza opieką opiekunki. Wsparcie – zarówno ze strony rodziny podopiecznego, zmienniczki oraz Hausengel – ułatwia aklimatyzację w nowym otoczeniu. Opiekunki Hausengel mogą naprawdę czuć się dobrze zaopiekowane pod każdym względem.

Umowy

Umowy

Umowa z Hausengel

W 2017 roku niemiecka niezależna fundacja Stiftung Warentest, która testuje jakość produktów i usług, wyróżniła usługi Hausengel związane z pośrednictwem i jasno sformułowanymi, przejrzystymi umowami. Tym samym Hausengel zalicza się do najlepszych niemieckich agencji pośrednictwa dla opiekunek seniora. Jako jedyna ze sprawdzonych agencji Hausengel wyróżnił się pod kątem stosowanych umów. Pod tym względem wszystkie pozostałe agencje wykazują duże lub bardzo wyraźne braki w umowach, działające na niekorzyść opiekunek. Hausengel stosuje najbardziej przejrzyste i jasne umowy, a tym samym zapewnia opiekunkom największe korzyści.

Jest dla nas niezmiernie ważne, żeby zarówno nasza umowa franczyzy, jak i stosowana przez nas umowa zlecenie o świadczenie usług opieki były sformułowane zrozumiale. Z każdym naszym franczyzobiorcą omawiamy treści umowy przed jej podpisaniem.

Najbardziej przejrzyste umowy

Z opracowania naukowgo Berufsakademie für Gesundheits- und Sozialwesen Saarland „Das Tätigkeitsprofil von Betreuungspersonen in häuslicher Gemeinschaft” („Profil zawodowy opiekunki domowej“) wynika, że dochody 77% prowadzących niemiecką działalność Gewerbe opiekunów wynoszą przeciętnie  1300 euro miesięcznie lub więcej. Działalność w oparciu o Gewerbe jest dla opiekunek finansowo korzystniejsza, ale wciąż tylko nieliczne agencje opiekunek oferują możliwość współpracy w tym modelu, w tym Hausengel. Współpracujące z Hausengel opiekunki mogą zarobić nawet do 2000 euro netto miesięcznie. Wysokość wynagrodzenia w znacznej mierze zależna jest od kwalifikacji i komeptencji językowych opiekunki. Każda stawka jest do negocjacji.  

Im wyższe kwalifikacje zawodowe opiekunki i lepsza znajomość języka niemiecko, tym wyższej stawki może oczekiwać opiekunka. Dlatego nasza Akademia Hausengel  wspiera kształcenie opiekunów, żeby mogli otrzymawać oni najlepsze zlecenia. Opiekun otrzymje dokładnie taką stawkę, jaką wynegocjował i która zawarta jest w umowie. Bez pośredników! Wynagrodzenie przelewa mu bezpośrednio zleceniodawca. 

Opiekun i opiekunka z przedstawicielem agencji

Długość zlecenia

Długość pobytu w Niemczech dla samodzielnych opiekunów z krajów Unii Europejskiej nie jest zasadniczo ograniczona przepisami. Oznacza to, że opiekunka może pracować w Niemczech tak długo, jak chce. Wybór długości zlecenia pozostawiamy opiekunce.

Nasze opiekunki spędzają średnio od 6 do 12 tygodni na zleceniu. Po tym czasie opiekunka wraca do swojego kraju, przy czym jej obowiązki na zleceniu przejmuje zmienniczka. Przyjęło się, że opiekunki pracują w tandemach, zmieniając się nawzajem. Kiedy wracają, sytuacja opiekuńcza i stan podopiecznego są im już znane. To buduje zaufanie i jest korzystne zarówno dla opiekunki, jak i podopiecznego.

Informacja o zakwaterowaniu

Podczas zlecenia opiekunka otrzymuje darmowe wyżywienie i zakwaterowanie w gospodarstwie domowym podopiecznego. Powinien zostać oddany do jej wyłącznej dyspozycji własny odpowienio wyposażony pokój, czasem również osobna łazienka. Zleceniodawcy najczęściej zapewniają możliwość telefonowania do Polski, w rozsądnych granicach. W większości niemieckich gospodarstw domowych jest dostępne połączenie internetowe, więc opiekunka może utrzymywać kontakty z rodziną i przyjaciółmi. Zleceniodawca może użyczyć także roweru lub samochodu, jeśli zachodzi taka potrzeba.

Praca w opiece w trzech prostych krokach

Opiekunka kontaktuje się z Hausengel

1. Kontakt

Zadzwoń lub napisz do nas.

Koordynator Hausengel rozmawia z opiekunką

2. Wybór zlecenia​​​​​​​

Przedstawiamy dopasowane oferty zleceń. Jako samodzielna opiekunka decyduje Pani, które zlecenie przyjąć i negocjuje Pani jego warunki.

Opiekunka trzyma dłonie podopiecznego

3. Rozpoczęcie pracy jako opiekunka

Czas na szkolenie przed pierwszym wyjazdem, a następnie na organizację podróży do miejsca zlecenia!