Schliessen
Uczestnicy kursów Hausengel

Akademia Hausengel

Kształcenie i dokształcanie opiekunów i opiekunek z Europy

certyfikat

Odpowiedzialna i godziwa opieka zależy od wykształcenia opiekunów. Aby zachować jednolite wysokie standardy jakości, wzięliśmy kształcenie i dokształcanie opiekunów i opiekunek w swoje ręce, zakładając własną placówkę edukacyjną: Akademię Hausengel.

Akademii Hausengel jest otwarta na każdego. Od momentu jej założenia przeszkolono w niej ponad 10 000 osób! Ty również możesz skorzystać z naszego 17-letniego doświadczenia.

flagi państw z oddziałami Hausengel

Intensywne szkolenie

Wszyscy franczyzobiorcy firmy Hausengel przechodzą intensywne szkolenie z zakresu opieki oraz pielęgnacji. Akademia przybliża Państwu oprócz tego wiedzę handlową. Kursy prowadzone są zarówno w języku polskim, jak i węgierskim, litewskim, chorwackim, bułgarskim, rumuńskim oraz niemieckim.

Od momentu utworzenia Akademii Hausengel przeszkolono w niej ponad 10 500 franczyzobiorców. Od 2017 roku współpracujący z nami opiekunowie mają możliwość ukończenia wszystkich kursów za pomocą elastycznej metody e-learningu. Dzięki niej, używając tabletu, smartfona czy laptopa, franczyzobiorcy mogą uczyć się także w podróży oraz w swoim kraju.

Oprócz tego, wszystkie osoby zainteresowane podjęciem kursu mogą zdobyć wykształcenie jako „certyfikowany opiekun w domowym otoczeniu”, w oparciu o treść § 53 niemieckiego kodeksu prawa socjalnego XI lub odbyć szkolenie z zakresu „opieki we wspólncie domowej” wg § 45b niemieckiego kodeksu prawa socjalnego XI.

e-learning Hausengel
Certyfikowana jakość
»Jesteśmy jedyną firmą z branży opiekuńczej, która może poszczycić się własną placówką edukacyjną spełniającą wymogi niemieckiego rozporządzenia akredytacyjnego i licencyjnego AZAV Federalnego Urzędu Pracy«
Juliane Bohl, członek zarządu
Uczestnicy kursu Hausengel

Jednolite standardy jakości

Zakładając Akademię Hausengel postawiliśmy sobie za cel zwiększenie konkurencyjności, przejrzystości oraz jakości kształcenia opiekunów. Dlatego też wykształcenie z zakresu opieki jest warunkiem koniecznym, tzn. nikt nie może zostać franczyzobiorcą firmy Hausengel, nie ukończywszy wcześniej kursu.

Konsekwentne szkolenia naszych franczyzobiorców zapewniają wszystkim rodzinom poszukującym pomocy w opiece nad chorymi i starszymi wysokie i ujednolicone standardy jakości opieki i pielęgnacji. Dzięki nim opiekunowie współpracujący z firmą Hausengel znacznie wyróżniają się na tle innych osób świadczących usługi opiekuńcze.

Z wysokich standardów jakości nie rezygnujemy również w naszych międzynarodowych siedzibach, współpracując z licznymi szkołami oferującymi kursy z zakresu opieki oraz szkołami językowymi.

Certyfikacja

Od momentu założenia Akademii z powodzeniem przestrzegamy założeń §176, §178 i §179 niemieckiego kodeksu prawa socjalnego III, dzięki czemu został nam przyznany certyfikat zgodny z rozporządzeniem akredytacyjnym i licencyjnym AZAV Federalnego Urzędu Pracy oraz DIN ISO 9001. Certyfikacja Akademii nie jest celem samym w sobie, ale potwierdza wysoki poziom zarządzania jakością w naszej organizacji.

certyfikat AZAV