<
Schliessen
Schliessen
headerImages.0.alternative

Akademia Hausengel

Kształcenie i dokształcanie opiekunów i opiekunek z Europy

certyfikat

Odpowiedzialna i godziwa opieka zależy od wykształcenia opiekunów. Aby zachować jednolite wysokie standardy jakości, wzięliśmy kształcenie i dokształcanie opiekunów i opiekunek w swoje ręce, zakładając własną placówkę edukacyjną: Akademię Hausengel.

Akademii Hausengel jest otwarta na każdego. Od momentu jej założenia przeszkolono w niej ponad 10 000 osób! Ty również możesz skorzystać z naszego 17-letniego doświadczenia.

flagi państw z oddziałami Hausengel

Intensywne szkolenie

Wszyscy franczyzobiorcy firmy Hausengel przechodzą intensywne szkolenie z zakresu opieki oraz pielęgnacji. Akademia przybliża Państwu oprócz tego wiedzę handlową. Kursy prowadzone są zarówno w języku polskim, jak i węgierskim, litewskim, chorwackim, bułgarskim, rumuńskim oraz niemieckim.

Od momentu utworzenia Akademii Hausengel przeszkolono w niej ponad 10 500 franczyzobiorców. Od 2017 roku współpracujący z nami opiekunowie mają możliwość ukończenia wszystkich kursów za pomocą elastycznej metody e-learningu. Dzięki niej, używając tabletu, smartfona czy laptopa, franczyzobiorcy mogą uczyć się także w podróży oraz w swoim kraju.

Oprócz tego, wszystkie osoby zainteresowane podjęciem kursu mogą zdobyć wykształcenie jako „certyfikowany opiekun w domowym otoczeniu”, w oparciu o treść § 53 niemieckiego kodeksu prawa socjalnego XI lub odbyć szkolenie z zakresu „opieki we wspólncie domowej” wg § 45b niemieckiego kodeksu prawa socjalnego XI.

e-learning Hausengel
Praktyczne i elastyczne szkolenie
„Uczestnicy naszych szkoleń, korzystając z różnorodnych materiałów, mogą odbyć dostępne kursy we własnym tempie nauki oraz w dogodnym czasie. Przywiązujemy dużą wagę do praktycznych treści, aby jak najlepiej przygotować nasze opiekunki do realizowania ich zadań w domach podopiecznych”.
Juliane Bohl, dyrektor zarządzająca
Uczestnicy kursu Hausengel

Jednolite standardy jakości

Zakładając Akademię Hausengel postawiliśmy sobie za cel zwiększenie konkurencyjności, przejrzystości oraz jakości kształcenia opiekunów. Dlatego też wykształcenie z zakresu opieki jest warunkiem koniecznym, tzn. nikt nie może zostać franczyzobiorcą firmy Hausengel, nie ukończywszy wcześniej kursu.

Konsekwentne szkolenia naszych franczyzobiorców zapewniają wszystkim rodzinom poszukującym pomocy w opiece nad chorymi i starszymi wysokie i ujednolicone standardy jakości opieki i pielęgnacji. Dzięki nim opiekunowie współpracujący z firmą Hausengel znacznie wyróżniają się na tle innych osób świadczących usługi opiekuńcze.

Z wysokich standardów jakości nie rezygnujemy również w naszych międzynarodowych siedzibach, współpracując z licznymi szkołami oferującymi kursy z zakresu opieki oraz szkołami językowymi.