<
Schliessen
Schliessen

Z zapałem w nowy rok: jak osiągnąć cele i znaleźć wsparcie w swoich zamierzeniach

Dla wielu osób początek roku to czas postanowień. Określają swoje cele na kolejne miesiące i są zmotywowani do działania. Postanowienia wyznacza się szybko, ale jak się upewnić, że równie szybko nie pójdą one w niepamięć? 2024 to w horoskopie chińskim rok Smoka, który oznacza rozwój i siłę. Niezależnie od wiary w horoskopy, wszystkim opiekunkom i opiekunom Hausengel życzymy, aby udało im się osiągnąć to, do czego zmierzają. W ramach dostępnych możliwości służymy wsparciem! W dążeniu do pozytywnych zmian mogą pomóc też nasze wskazówki.

Sformułowanie prostych i konkretnych zamierzeń jest kluczem do sukcesu. Zamiast podejmować niejasne decyzje, lepiej jest przemyśleć, do jakich zmian chcemy dążyć. Uczciwe zastanowienie się nad tym, jak bardzo zależy nam na określonych celach, jest decydujące. Może to być na przykład chęć zarobienia większej ilości pieniędzy. Jakiej kwoty? W jakim czasie? Wszyscy opiekunowie Hausengel powinni dobrze to rozważyć. Przed podjęciem zlecenia w Niemczech należy określić jego warunki. To motywuje, pomaga w planowaniu i daje poczucie bezpieczeństwa.

Niezależnie od tego, jaki jest cel, warto zacząć od małych, realistycznych kroków. Droga do sukcesu może być wyboista, lecz wszelkie niepowodzenia najlepiej traktować jako część całego procesu. Umiejętność przewidzenia porażki, a co za tym idzie przygotowania się na nią, zwiększa szanse na sukces. Cele to przykładowo lepsza znajomość niemieckiego i ukończenie kursu językowego. Rzeczywistość okazała się inna niż oczekiwania? Najważniejsze, by się nie poddawać! Cierpliwość i dalsza praca na pewno przyniosą efekty. Warto wówczas docenić również swoją odwagę związaną z nauką czegoś nowego oraz nagradzać się za to, co już udało się osiągnąć. Nawet małe sukcesy warto świętować, aby zachować motywację.

Włączenie do realizacji postanowień przyjaciół, znajomych i innych sprzymierzeńców także powinno się przydać. Dzięki ludziom, którzy myślą podobnie do nas lub potrafią nas wesprzeć, może wzmocnić się nasze zaangażowanie, a obrana droga stać się łatwiejsza. Warto porozmawiać z innymi osobami o nurtujących nas kwestiach i o tym, co chcielibyśmy zmienić w życiu. Jeśli do planowanych zmian należą te zawodowe, chęć zarabiania dobrych pieniędzy jako opiekunka, a przy tym zdobycie nowego doświadczenia za granicą, to my w Hausengel służymy pomocą. Wspieramy naszych franczyzobiorców pod każdym względem, ponieważ wspólnie możemy osiągnąć znacznie więcej niż w pojedynkę.

W nowym roku wszystkim życzymy nieustającego zapału!