<
Schliessen
Schliessen

Nauka niemieckiego – inwestycja, która opłaca się opiekunkom

Uczenie się języka niemieckiego pozwala wykonać wielki krok naprzód i to nie tylko pod względem zawodowym. W przypadku opiekunki pracującej w Niemczech oczywiste jest to, że dobra komunikacja sprzyja budowaniu zaufania u podopiecznych, a jednocześnie jej samej daje większe poczucie bezpieczeństwa. Dlaczego znajomość niemieckiego opłaca się również pod względem finansowym i osobistym? Zapraszamy do lektury.

Dlaczego język niemiecki jest ważny w pracy opiekunki?

W branży opiekuńczej dobra i skuteczna komunikacja jest niezbędna w budowaniu relacji opartych na zaufaniu, a także w rozumieniu indywidualnych potrzeb podopiecznego. Poprzez naukę niemieckiego opiekunki mogą porozumiewać się z nim i rodziną w prostszy i bardziej bezpośredni sposób, co podnosi jakość świadczonych usług. Obu stronom daje to większe poczucie bezpieczeństwa. Dużo łatwiej jest im prowadzić rozmowę, a tym samym poznać się wzajemnie. W końcu o to chodzi, by możliwa była swobodna konwersacja, a to, co się robi, przynosiło radość. Jeśli komuś wyrażanie tego, co chce przekazać, nie sprawia większych trudności, również praca przychodzi mu dużo łatwiej.

Dla siebie i swojej przyszłości

Mówisz dobrze po niemiecku? Cudownie! Tak myśli też wiele rodzin i potencjalnych zleceniodawców. Większość z nich chciałaby współpracować z opiekunkami z dobrą znajomością języka. Taki atut ma duże znaczenie przy proponowaniu stawki. Rodziny chętniej decydują się na współpracę z osobami, wobec których nie mają bariery językowej, nawet gdy muszą wówczas więcej zapłacić. Nauka opłaca się więc w sensie dosłownym.

Ponadto opanowanie języka niemieckiego wzmacnia pewność siebie, jak również daje większe możliwości rozwoju zawodowego i osobistego także w innych obszarach.

Wspieramy Cię!

Sama zobaczysz – z każdym kolejnym zleceniem w Niemczech i przy odrobinie zaangażowania będziesz robić postępy. Ważne, by być cierpliwym. Nauka obcego języka wymaga praktyki. W Hausengel przywiązujemy dużą wagę do tego, by jak najlepiej pomagać naszym opiekunkom, również finansowo. Dlatego też oferujemy wsparcie kursów języka niemieckiego w wysokości 75 euro. Zachęcamy także zainteresowanych nauką do korzystania z naszych grup językowych na Facebooku. Warto inwestować w swój rozwój. Z pewnością tego nie pożałujesz!

 

Czy wiesz, że wszyscy pracownicy Hausengel z międzynarodowych oddziałów świetnie mówią po niemiecku? Dobrze więc rozumiemy, co jest ważne. Co możemy polecić? Wytrwałość! Cieszymy się, że możemy towarzyszyć Ci w tej podróży.