Jeszcze szersza oferta szkoleniowa akademii Hausengel

Obecnie wszyscy zainteresowani pracujący na własny rachunek opiekunowie mogą korzystać z oferty szkoleniowej Akademii Hausengel i uzyskać wykształcenie na kierunku asystent opieki zgodnie z §87b Kodeksu Prawa Socjalnego (SGB) XI.

Osoby ze zmianami demencyjnymi, chorobami psychicznymi czy upośledzeniem umysłowym wymagają z reguły dedykowania im znacznych nakładów w zakresie opieki i nadzoru. Przez to wzrastają także wymagania, jakie wypełnić muszą opiekunowie i opiekunki realizujący się w branży opieki domowej.

By sprostać rosnącym wymaganiom, Hausengel od roku 2011 oferuje swoim franczyzobiorcom szeroką paletę kursów i szkoleń realizowanych przez własną jednostkę edukacyjną. Wprowadzona w zeszłym roku możliwość kształcenia na  kierunku asystent opieki według §87b SGB XI dostępna jest obecnie dla wszystkich zainteresowanych, czyli także osób, które nie są franczyzobiorcami Hausengel. Oferta ta dedykowana jest przede wszystkim pochodzącym z Europy Wschodniej opiekunom i opiekunkom, którzy zamierzają realizować oferowane przez siebie usługi na własny rachunek. Szkolenie Akademii Hausengel obejmuje trzy moduły, na które skłądają się tak szkolenia jeden-na-jeden, warszaty grupowe, jak i zajęcia samodzielne. Zajmujący łącznie 285 godzin plan nauczania jest przy tym zgodny z zapisami zawartymi w §87b ustęp 3 SGB XI.

„W opiece nad wymagającą tego osobą chodzi o wiele więcej, niż to, by mieszkanie pacjenta utrzymane było w należytym porządku. Opiekunowie muszą być świadomi charakterystyki takich chorób, jak demencja czy parkinson. Muszą oni również wiedzieć, jak zachowywać się względem pacjenta, a także reagować odpowiedzialnie i prawidłowo w systuacjach kryzysowych. Uzyskanie tej pewności oferujemy naszym franczyzobiorcom dając im możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji na naszej certyfikowanej Akademii. Powodzenie naszych szkoleń, a także rosnący popyt na wykwalifikowanych opiekunów sprawił, że zdecydowaliśmy, że z naszej oferty kształcenia będą mogły korzystać osoby, które samodzielnie realizują zlecenia opieki, jednak nie są franczyzobiorcami Hausengel” – wyjaśnia Simon Wenz, dyrektor generalny firmy Hausengel i założyciel Akademii Hausengel. 

Więcej szczegółów dotyczących Akademii Hausengel uzyskać można wchodząc na stronę internetową https://www.hausengel.de/pl/o-nas/akademia-hausengel.html, pisząc na adres akademie@hausengel.de lub dzwoniąc pod numer (71) 782-59-30.

Aktualności
Najnowsze wiadomości z branży opieki domowej
Wszystkie aktualności

Poleć Hausengel innym i wygraj!

Drodzy opiekunowie, 1 października ruszył nasz konkurs dla polecających Hausengel, co oznacza dla Was dodatkowe korzyści. Nasi franczyzobiorcy otrzymują dodatkowe punkty za skuteczne rekomendacje w...

Sposoby na jesienną chandrę

Lato się żegna, jesień puka do drzwi. Dni stają się coraz krótsze, słońca jest coraz mniej, zmienia się pogoda, a wraz z nią nasze samopoczucie, zwane potocznie jesienną chandrą. Stajemy się bardziej...

Rozstrzygnięcie konkursu wakacyjnego

Lato dobiega końca, a wraz z nim rozwiązanie naszego wakacyjnego konkursu dla opiekunek i opiekunów Hausengel. Spośród wszystkich naszych franczyzobiorców, którzy pomiędzy 01.06 a 31.08.2022 podjęli...