Jeszcze szersza oferta szkoleniowa akademii Hausengel

Obecnie wszyscy zainteresowani pracujący na własny rachunek opiekunowie mogą korzystać z oferty szkoleniowej Akademii Hausengel i uzyskać wykształcenie na kierunku asystent opieki zgodnie z §87b Kodeksu Prawa Socjalnego (SGB) XI.

Osoby ze zmianami demencyjnymi, chorobami psychicznymi czy upośledzeniem umysłowym wymagają z reguły dedykowania im znacznych nakładów w zakresie opieki i nadzoru. Przez to wzrastają także wymagania, jakie wypełnić muszą opiekunowie i opiekunki realizujący się w branży opieki domowej.

By sprostać rosnącym wymaganiom, Hausengel od roku 2011 oferuje swoim franczyzobiorcom szeroką paletę kursów i szkoleń realizowanych przez własną jednostkę edukacyjną. Wprowadzona w zeszłym roku możliwość kształcenia na  kierunku asystent opieki według §87b SGB XI dostępna jest obecnie dla wszystkich zainteresowanych, czyli także osób, które nie są franczyzobiorcami Hausengel. Oferta ta dedykowana jest przede wszystkim pochodzącym z Europy Wschodniej opiekunom i opiekunkom, którzy zamierzają realizować oferowane przez siebie usługi na własny rachunek. Szkolenie Akademii Hausengel obejmuje trzy moduły, na które skłądają się tak szkolenia jeden-na-jeden, warszaty grupowe, jak i zajęcia samodzielne. Zajmujący łącznie 285 godzin plan nauczania jest przy tym zgodny z zapisami zawartymi w §87b ustęp 3 SGB XI.

„W opiece nad wymagającą tego osobą chodzi o wiele więcej, niż to, by mieszkanie pacjenta utrzymane było w należytym porządku. Opiekunowie muszą być świadomi charakterystyki takich chorób, jak demencja czy parkinson. Muszą oni również wiedzieć, jak zachowywać się względem pacjenta, a także reagować odpowiedzialnie i prawidłowo w systuacjach kryzysowych. Uzyskanie tej pewności oferujemy naszym franczyzobiorcom dając im możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji na naszej certyfikowanej Akademii. Powodzenie naszych szkoleń, a także rosnący popyt na wykwalifikowanych opiekunów sprawił, że zdecydowaliśmy, że z naszej oferty kształcenia będą mogły korzystać osoby, które samodzielnie realizują zlecenia opieki, jednak nie są franczyzobiorcami Hausengel” – wyjaśnia Simon Wenz, dyrektor generalny firmy Hausengel i założyciel Akademii Hausengel. 

Więcej szczegółów dotyczących Akademii Hausengel uzyskać można wchodząc na stronę internetową https://www.hausengel.de/pl/o-nas/akademia-hausengel.html, pisząc na adres akademie@hausengel.de lub dzwoniąc pod numer (71) 782-59-30.

Aktualności
Najnowsze wiadomości z branży opieki domowej
Wszystkie aktualności

Opieka nad seniorami podczas upałów

Praca opiekunki seniora to wymagające i trudne zadanie. Zawód ten wiąże się z dużą odpowiedzialnością za ludzkie życie. To właśnie opiekunki w pierwszej kolejności są w stanie zauważyć niepokojące...

Zwycięzcy konkursu poleceń - czerwiec 2021

Ogłaszamy zwycięzców czerwcowego konkursu poleceń! Ze wszystkich poleceń oddanych przez polskie opiekunki od 1 do 30 czerwca 2021 trzy nagradzamy dodatkowymi upominkami. Komu dopisało szczęście w tym...

"Kompleksowa opieka" - Hausengel rusza z nową usługą transportową dla franczyzobiorców!

Od ponad 16 lat firma Hausengel jest synonimem najwyższej jakości, bezpieczeństwa i uczciwości. Jesteśmy Państwa partnerem dla osób, które poszukują sprawdzonych ofert pracy w Niemczech w charakterze...