<
Schliessen
Schliessen

Berlin – miasto dla opiekunek

Berlin to fascynujące miasto pełne kontrastów i bogatej historii. Niemiecka stolica jest nie tylko centrum kulturalnym i gospodarczym, ale również oferuje wiele możliwości dla osób poszukujących pracy między innymi w opiece nad osobami starszymi. Berlin znajduje się blisko polskiej granicy, dlatego cieszy się dużym zainteresowaniem także wśród opiekunek Hausengel.

Praca w opiece to wymagające zadanie, zlecenia bywają różne, mniej lub bardziej absorbujące, dlatego warto każdego dnia znaleźć chwilę dla siebie, aby oczyścić głowę i odpocząć od codziennych obowiązków. Pracując jako opiekunka w Berlinie, można korzystać z szerokiej gamy atrakcji i działań dostępnych w mieście. Miasto słynie z licznych muzeów, teatrów, oper, koncertów i festiwali, które oferują niezwykłe możliwości kulturalnego i artystycznego rozwoju. Oprócz tego opiekunki mogą cieszyć się pięknymi parkami, ogrodami i malowniczymi zakątkami miasta, gdzie mogą spędzać wolny czas na relaksie i regeneracji sił.

My polecamy kilka najsłynniejszych atrakcji godnych zobaczenia w tym wielokulturowym mieście.

1. Aleksanderplatz - największy plac w Niemczech i główny węzeł komunikacyjny w mieście. 

2. Wieża telewizyjna (Berliner Fernsehturm) - Wzniesiona jako symbol nowoczesności i postępu z czasem stała się jedną z głównych atrakcji Berlina, mierzy aż 368 metrów. Na wysokości 203 metrów umieszczono w niej taras widokowy z barem, a nad nim restaurację, która obraca się o 360 stopni w ciągu pół godziny.

3. Katedra Berlińska - zbudowana na przełomie XIX i XX wieku, to najważniejszy kościół w mieście, w którym odbywają się msze z okazji ważnych uroczystości państwowych

4. Brama Brandenburska - Brandenburger Tor to zdecydowane najbardziej rozpoznawalny zabytek Berlina i jeden z symboli ponownie połączonego państwa.

5. Wyspa Muzeów - znajduje się na niej światowej klasy kompleks muzealny wypisany na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO.