Zniesienie obostrzeń dla podróżujących do Niemiec

Według Instytutu Roberta Kocha liczba zakażeń koronawirusem systematycznie spada. Na początku maja zrezygnowano z wielu restrykcji, które obowiązywały w związku z pandemią. Obowiązek noszenia maseczek w wielu miejscach zamienił się w zalecenie (maseczki są cały czas obowiązkowe na pokładach samolotów, w komunikacji publicznej, gabinetach lekarskich, szpitalach, placówkach opieki zdrowotnej), a zaświadczenie o zaszczepieniu należy okazywać póki co tylko w supermarketach i aptekach.

Aktualnie niemieckie Ministerstwo Zdrowia poszło krok dalej i podpisało rozporządzenie zmieniające zasady wjazdu do Niemiec.

  • Od 1 czerwca osoby wjeżdżające do Niemiec, w tym opiekunki osób starszych, nie muszą już okazywać dowodu zaszczepienia, wyleczenia lub negatywnego wyniku testu. Wyjątkiem są osoby, które wjeżdżają z obszaru objętego wariantem wirusa. Tutaj nadal obowiązują surowe przepisy obejmujące rejestrację wjazdu, wykonania testu na obecność koronawirusa i poddanie się kwarantannie.
  • W przyszłości wystarczy okazać dowód szczepienia szczepionką uznaną przez WHO. Są to między innymy szczepionki Sinova, Sinopharm lub Coronavac od producentów chińskich lub Covaxin od producenta indyjskiego.

Obostrzenia są zniesione jak na razie tymczasowo. Ministerstwo nie wyklucza ponownego wprowadzenia obostrzeń w okresie jesiennym, jeśli takowe będą konieczne. Będziemy śledzić dla Państwa rozwój sytuacji związanej z koronawirusem i poinformujemy niezwłocznie o istotnych zmianach.

Zniesienie obostrzeń Niemcy

 

Aktualności
Najnowsze wiadomości z branży opieki domowej
Wszystkie aktualności

Wyższa kwota wolna od podatku w Niemczech w 2022 - korzyści dla franczyzobiorców Hausengel

20 maja 2022 Bundesrat uchwalił ustawę z mocą wsteczną, która przewiduje m.in. podniesienie kwoty zwolnionej z podatku z 9 984 euro do 10 347 euro od 1 stycznia 2022 roku. W 2022 roku można zarobić w...

11 czerwca – Międzynarodowy Dzień Opiekunki Seniora

Praca w roli opiekuna seniora to bardzo wymagające zajęcie. Wymaga wiele cierpliwości, empatii, jak i wyrzeczeń. 11 czerwca został ustanowiony przez Hausengel Międzynarodowym Dniem Opiekunki Seniora,...

Ukraińskie opiekunki na niemieckim rynku pracy

Wiele osób zastanawia się, jak ostatni napływ uchodźców ze wschodu, np. z terenów objętej wojną Ukrainy, zmieni branżę opieki domowej w Niemczech. Opiekunki z Ukrainy od dawna pracują jako opiekunki...