Schliessen
Schliessen

Zniesienie obostrzeń dla podróżujących do Niemiec

Według Instytutu Roberta Kocha liczba zakażeń koronawirusem systematycznie spada. Na początku maja zrezygnowano z wielu restrykcji, które obowiązywały w związku z pandemią. Obowiązek noszenia maseczek w wielu miejscach zamienił się w zalecenie (maseczki są cały czas obowiązkowe na pokładach samolotów, w komunikacji publicznej, gabinetach lekarskich, szpitalach, placówkach opieki zdrowotnej), a zaświadczenie o zaszczepieniu należy okazywać póki co tylko w supermarketach i aptekach.

Aktualnie niemieckie Ministerstwo Zdrowia poszło krok dalej i podpisało rozporządzenie zmieniające zasady wjazdu do Niemiec.

  • Od 1 czerwca osoby wjeżdżające do Niemiec, w tym opiekunki osób starszych, nie muszą już okazywać dowodu zaszczepienia, wyleczenia lub negatywnego wyniku testu. Wyjątkiem są osoby, które wjeżdżają z obszaru objętego wariantem wirusa. Tutaj nadal obowiązują surowe przepisy obejmujące rejestrację wjazdu, wykonania testu na obecność koronawirusa i poddanie się kwarantannie.
  • W przyszłości wystarczy okazać dowód szczepienia szczepionką uznaną przez WHO. Są to między innymy szczepionki Sinova, Sinopharm lub Coronavac od producentów chińskich lub Covaxin od producenta indyjskiego.

Obostrzenia są zniesione jak na razie tymczasowo. Ministerstwo nie wyklucza ponownego wprowadzenia obostrzeń w okresie jesiennym, jeśli takowe będą konieczne. Będziemy śledzić dla Państwa rozwój sytuacji związanej z koronawirusem i poinformujemy niezwłocznie o istotnych zmianach.

Zniesienie obostrzeń Niemcy

 

Aktualności
Najnowsze wiadomości z branży opieki domowej
Wszystkie aktualności
Impfpass und Spritze

Czy opiekunki muszą się zaszczepić przeciw COVID-19?

Obowiązek szczepień dla personelu pielęgniarskiego lub pracowników placówek służby zdrowia i opieki wejdzie w życie w Niemczech 16 marca 2022 r. i rodzi wiele pytań. Zebraliśmy dla Państwa…

Eine Betreuungskraft am Bahnhof mit Koffer, Maske und Pass.

Polska ponownie zaklasyfikowana jako obszar wysokiego ryzyka zakażeniem Covid-19

Jak ogłosił Instytut Roberta Kocha, Polska została ponownie zakwalifikowana jako obszar wysokiego ryzyka ze względu na utrzymujące się wysokie wskaźniki zakażeń koronawirusem. Z tego powodu obowiązują…

Zmiana przepisów w Niemczech od 30.05.2021 – testy na COVID 19 nie będą już potrzebne

Polska przestaje być uznawana przez Niemcy za kraj wysokiego ryzyka pandemicznego. Testy przed przyjazdem z Polski oraz obowiązek kwarantanny od 30.05.2021 nie będą konieczne.

W niedzielę 30 maja…