Zniesienie obostrzeń dla podróżujących do Niemiec

Według Instytutu Roberta Kocha liczba zakażeń koronawirusem systematycznie spada. Na początku maja zrezygnowano z wielu restrykcji, które obowiązywały w związku z pandemią. Obowiązek noszenia maseczek w wielu miejscach zamienił się w zalecenie (maseczki są cały czas obowiązkowe na pokładach samolotów, w komunikacji publicznej, gabinetach lekarskich, szpitalach, placówkach opieki zdrowotnej), a zaświadczenie o zaszczepieniu należy okazywać póki co tylko w supermarketach i aptekach.

Aktualnie niemieckie Ministerstwo Zdrowia poszło krok dalej i podpisało rozporządzenie zmieniające zasady wjazdu do Niemiec.

  • Od 1 czerwca osoby wjeżdżające do Niemiec, w tym opiekunki osób starszych, nie muszą już okazywać dowodu zaszczepienia, wyleczenia lub negatywnego wyniku testu. Wyjątkiem są osoby, które wjeżdżają z obszaru objętego wariantem wirusa. Tutaj nadal obowiązują surowe przepisy obejmujące rejestrację wjazdu, wykonania testu na obecność koronawirusa i poddanie się kwarantannie.
  • W przyszłości wystarczy okazać dowód szczepienia szczepionką uznaną przez WHO. Są to między innymy szczepionki Sinova, Sinopharm lub Coronavac od producentów chińskich lub Covaxin od producenta indyjskiego.

Obostrzenia są zniesione jak na razie tymczasowo. Ministerstwo nie wyklucza ponownego wprowadzenia obostrzeń w okresie jesiennym, jeśli takowe będą konieczne. Będziemy śledzić dla Państwa rozwój sytuacji związanej z koronawirusem i poinformujemy niezwłocznie o istotnych zmianach.

Zniesienie obostrzeń Niemcy

 

Aktualności
Najnowsze wiadomości z branży opieki domowej
Wszystkie aktualności

Konkurs Bożonarodzeniowy dla opiekunek i opiekunów

Okres Świąt Bożego Narodzenia zbliża się wielkimi krokami. Dla wszystkich naszych franczyzobiorców, którzy zdecydują się spędzić ten wyjątkowy czas z podopiecznymi, przygotowaliśmy świąteczny konkurs.…

Poleć Hausengel innym i wygraj!

Drodzy opiekunowie, 1 października ruszył nasz konkurs dla polecających Hausengel, co oznacza dla Was dodatkowe korzyści. Nasi franczyzobiorcy otrzymują dodatkowe punkty za skuteczne rekomendacje w…

Sposoby na jesienną chandrę

Lato się żegna, jesień puka do drzwi. Dni stają się coraz krótsze, słońca jest coraz mniej, zmienia się pogoda, a wraz z nią nasze samopoczucie, zwane potocznie jesienną chandrą. Stajemy się bardziej…