Zniesienie obostrzeń dla podróżujących do Niemiec

Według Instytutu Roberta Kocha liczba zakażeń koronawirusem systematycznie spada. Na początku maja zrezygnowano z wielu restrykcji, które obowiązywały w związku z pandemią. Obowiązek noszenia maseczek w wielu miejscach zamienił się w zalecenie (maseczki są cały czas obowiązkowe na pokładach samolotów, w komunikacji publicznej, gabinetach lekarskich, szpitalach, placówkach opieki zdrowotnej), a zaświadczenie o zaszczepieniu należy okazywać póki co tylko w supermarketach i aptekach.

Aktualnie niemieckie Ministerstwo Zdrowia poszło krok dalej i podpisało rozporządzenie zmieniające zasady wjazdu do Niemiec.

  • Od 1 czerwca osoby wjeżdżające do Niemiec, w tym opiekunki osób starszych, nie muszą już okazywać dowodu zaszczepienia, wyleczenia lub negatywnego wyniku testu. Wyjątkiem są osoby, które wjeżdżają z obszaru objętego wariantem wirusa. Tutaj nadal obowiązują surowe przepisy obejmujące rejestrację wjazdu, wykonania testu na obecność koronawirusa i poddanie się kwarantannie.
  • W przyszłości wystarczy okazać dowód szczepienia szczepionką uznaną przez WHO. Są to między innymy szczepionki Sinova, Sinopharm lub Coronavac od producentów chińskich lub Covaxin od producenta indyjskiego.

Obostrzenia są zniesione jak na razie tymczasowo. Ministerstwo nie wyklucza ponownego wprowadzenia obostrzeń w okresie jesiennym, jeśli takowe będą konieczne. Będziemy śledzić dla Państwa rozwój sytuacji związanej z koronawirusem i poinformujemy niezwłocznie o istotnych zmianach.

Zniesienie obostrzeń Niemcy

 

Aktualności
Najnowsze wiadomości z branży opieki domowej
Wszystkie aktualności

Hausengel wspiera organizacje pozarządowe

Hausengel rośnie w siłę, rozwija się dynamicznie i oferuje swoje usługi już w 9 europejskich krajach. Pracownicy Hausengel to grupa ludzi  z różnych zakątków świata i odmiennych kultur, ale łączy nas…

Siegel Deutscher Kunden-Award: Zum Dritten Mal in Folge TOP-Pflegekräftevermittler

Deutscher Kunden-Award, czyli niemieckie wyróżnienie dla Hausengel za obsługę klienta

Które firmy mają najbardziej zadowolonych klientów i najlepszą obsługę? O tym mogliśmy się przekonać dzięki ogólnokrajowemu rankingowi „Deutscher Kunden-Award 2022/23“, który został przeprowadzony…

Poznaj nasze nowe kanały w mediach społecznościowych

Media społecznościowe stały się nieodłączną częścią życia wielu osób aktywnie korzystających z Internetu. Są często źródłem rozrywki, wiedzy, najświeższych informacji, jak i komunikacji. Z naszego…