Zniesienie obostrzeń dla podróżujących do Niemiec

Według Instytutu Roberta Kocha liczba zakażeń koronawirusem systematycznie spada. Na początku maja zrezygnowano z wielu restrykcji, które obowiązywały w związku z pandemią. Obowiązek noszenia maseczek w wielu miejscach zamienił się w zalecenie (maseczki są cały czas obowiązkowe na pokładach samolotów, w komunikacji publicznej, gabinetach lekarskich, szpitalach, placówkach opieki zdrowotnej), a zaświadczenie o zaszczepieniu należy okazywać póki co tylko w supermarketach i aptekach.

Aktualnie niemieckie Ministerstwo Zdrowia poszło krok dalej i podpisało rozporządzenie zmieniające zasady wjazdu do Niemiec.

  • Od 1 czerwca osoby wjeżdżające do Niemiec, w tym opiekunki osób starszych, nie muszą już okazywać dowodu zaszczepienia, wyleczenia lub negatywnego wyniku testu. Wyjątkiem są osoby, które wjeżdżają z obszaru objętego wariantem wirusa. Tutaj nadal obowiązują surowe przepisy obejmujące rejestrację wjazdu, wykonania testu na obecność koronawirusa i poddanie się kwarantannie.
  • W przyszłości wystarczy okazać dowód szczepienia szczepionką uznaną przez WHO. Są to między innymy szczepionki Sinova, Sinopharm lub Coronavac od producentów chińskich lub Covaxin od producenta indyjskiego.

Obostrzenia są zniesione jak na razie tymczasowo. Ministerstwo nie wyklucza ponownego wprowadzenia obostrzeń w okresie jesiennym, jeśli takowe będą konieczne. Będziemy śledzić dla Państwa rozwój sytuacji związanej z koronawirusem i poinformujemy niezwłocznie o istotnych zmianach.

Zniesienie obostrzeń Niemcy

 

Aktualności
Najnowsze wiadomości z branży opieki domowej
Wszystkie aktualności

Jak uchronić się jesienią przed przeziębieniem: skuteczne strategie i porady

Jesień, choć pełna uroku, to również okres, w którym nasz organizm jest bardziej podatny na przeziębienia i infekcje. Zmienne temperatury, wilgotność powietrza i wzmożona aktywność wirusów to czynniki…

Światowy Dzień Alzheimera

Światowy Dzień Choroby Alzheimera: podziękowania dla opiekunów

Z okazji Światowego Dnia Choroby Alzheimera chcielibyśmy wyrazić nasze szczególne podziękowania dla opiekunów. Wasze codzienne zaangażowanie we wspieranie osób z demecją zasługuje na najwyższe…

Znamy wyniki wakacyjnej zabawy dla opiekunów

Wielu naszych franczyzobiorców latem zarówno podejmuje zlecenia, jak i stara się wygospodarować trochę czasu na urlop. Wszyscy ci, którzy od 1 czerwca do 31 sierpnia 2023 przepracowali w Niemczech co…