<
Schliessen
Schliessen

Zmiany w Hausengel, choć niekoniecznie dla opiekunek

Pandemia koronawirusa wpłynęła na wiele obszarów naszego życia. W Hausengel nadszedł czas na krok, który jest poniekąd jej skutkiem. Z końcem maja nie znajdziecie nas już pod stacjonarnym adresem w Lublinie. Bez obaw – pracujemy dla Was tak jak dotychczas!

Branża opiekuńcza jak żadna inna polega na wzajemnych relacjach, zaufaniu i bliskości drugiego człowieka. Jak każdy jednak sektor również i nasz nie pozostaje obojętny na zmiany. W obliczu koronawirusa, który przyniósł strach, niepewność, obawę o siebie i swoich bliskich konieczne było znalezienie takich rozwiązań w codziennej pracy, by cały czas mogła być ona wykonywana. Okazało się, że tryb zdalny jest nie tylko możliwy, lecz także wygodny. 

 

 

 

Dostrzegliśmy zalety

To, że obowiązki pełnione są z domu, zupełnie nie wpływa na jakość ich wykonywania.

W przypadku Hausengel dobre efekty tego rozwiązania nie byłyby możliwe, gdyby nie świetnie funkcjonujący zespół, który cechuje poczucie odpowiedzialności oraz skuteczne współdziałanie, i który cieszy się zaufaniem przełożonych.

Praca zdalna i hybrydowa sprawdziły się, stając się u nas codziennością. Zatrudnieni w Hausengel cenią sobie przede wszystkim to, że dzięki temu mogą łatwiej osiągać równowagę między życiem zawodowym a prywatnym. Przez to zupełnie zmieniła się specyfika biur w Poznaniu i Lublinie. W przypadku Poznania już w czasie pandemii podjelismy decyzje o ograniczeniu powierzchni biurowej zgodnie z zapotrzebowaniem. Z kolei teraz nadszedł czas na nowe ustalenia względem Lublina.

Lublin – pora na zmiany

Stacjonarny adres Hausengel w Lublinie będzie ważny jeszcze do końca maja. Od czerwca pracownicy tego oddziału przejdą na system w stu procentach wirtualny.

W ostatnich miesiącach korzystanie z lubelskich pomieszczeń było okazjonalne. Biuro przestało być niezbędne, a my w Hausengel doszliśmy do wniosku, że utrzymywanie go nie idzie w parze z naszą polityką gospodarności i troską o ekologię.

Nie stoimy w miejscu

Od momentu powstania Hausengel nieustannie się rozwijamy, dążąc do podnoszenia jakości oferowanych usług, ale też dopasowując się do dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości. Oczywiście cały czas służymy naszym partnerom wszelką niezbędną pomocą. Dewiza Hausengel – rundum versorgt, czyli kompleksowa opieka – odnosi się nie tylko do rodzin i podopiecznych, lecz także do franczyzobiorców. Od zawsze stawialiśmy jednak na samodzielność opiekunek, które potrafią sprawnie przystosowywać się do otoczenia i jego warunków, są elastyczne i zaradne.

Niezależnie od wieku nasi franczyzobiorcy bardzo dobrze poradzili sobie ze zmianami dotyczącymi ich współpracy z Hausengel. Inaczej niż kiedyś, jeżdżą teraz bezpośrednio do rodzin, umowy i inne dokumenty odbierają mailowo czy też podnoszą swoje kwalifikacje w Akademii Hausengel, którą prowadzimy w formie e-learningu. Niezmiennie wysoko cenią wsparcie swoich koordynatorek. 

Cała koordynacja współpracy od dawna odbywa się w sposób zdalny. Doświadczenie pokazało, że zarówno nasi franczyzobiorcy, jak i osoby dopiero zainteresowane ofertą Hausengel nie czują już potrzeby odbycia spotkania w biurze, czy to przed podjęciem zlecenia, czy w związku z wyjaśnieniem ewentualnych nurtujących ich kwestii. W ostatnich latach osobista rozmowa z pracownikiem Hausengel, choć oczywiście możliwa, miała miejsce niezwykle rzadko, co dotyczy właściwie wszystkich europejskich krajów, z których pochodzą nasze opiekunki. 

Co zmiany w Lublinie oznaczają dla opiekunek Hausengel?

Zamknięcie lubelskiego biura nie oznacza żadnych zmian dla opiekunek współpracujących z Hausengel. 

Wszystkie numery telefonów i e-maile pozostają te same – cały czas pracujemy i jesteśmy dla Was. Dodajmy, że – o czym nie wszyscy jeszcze wiedzą – od niedawna można również kontaktować się z nami za pośrednictwem WhatsAppa. To rozwiązanie jest szczególnie wygodne, gdy nie ma możliwości zadzwonienia do firmy, a trzeba szybko nawiązać kontakt z Hausengel. Przypominamy, że w sytuacjach awaryjnych cały czas działa również nasz całodobowy numer alarmowy. 

Co dalej?

Rezygnacja z biura w Lublinie nie jest jedyną zmianą, która czeka nas w najbliższym czasie. Wkrótce otwarty zostanie – działający wirtualnie – nasz nowy oddział w Czechach. Planujemy również wkroczenie do innych europejskich krajów. Co więc przyniesie przyszłość? Mamy nadzieję, że wiele dobrego. Cieszymy się, że jesteście tego udziałem.