<
Schliessen
Schliessen

Tajemnice sukcesu

Agencji dla opiekunek powstaje coraz więcej, na rynku przez dłuższy czas pozostają tylko nieliczne. Co stoi za sukcesem marki Hausengel? Co sprawia, że zaufało nam już kilkanaście tysięcy opiekunek? W tym artykule uchylamy rąbka tajemnicy!

Od ponad 13 lat Hausengel nie tylko utrzymuje się na rynku, ale nieustannie rozwija, świadcząc coraz lepsze usługi dla opiekunek seniora. Tak długa obecność na rynku, a także nieustanne podnoszenie poziomu oferowanych usług świadczy o solidnych podstawach, na których oparliśmy naszą działalność. Od lat trzymamy się kluczowych dla nas wartości i standardów.

Hausengel jest firmą rodzinną

Pomysł na pośrednictwo w branży opiekuńczej nie zrodził się jako teoretyczny plan biznesowy, a z praktycznej potrzeby życiowej. Historia firmy jest ściśle związana z historią rodziny państwa Wenz, którzy tak jak wiele niemieckich rodzin stanęli przed wyzwaniem zapewnienia odpowiedniej opieki seniorowi rodu. Ojciec pani Doris zachorował na demencję. Wymagał stałej opieki w domowym otoczeniu, która najpierw była zapewniana przez najbliższą rodzinę – dzieci i wnuki. Kiedy pielęgnowanie stawało się coraz bardziej czasochłonne, zapadła decyzja o powierzeniu tego zadania opiekunowi z Polski. Pierwsze doświadczenia nie były udane, ale rodzina nie poddawała się i zapraszała kolejnych opiekunów. Po wielu nieudanych próbach udało się znaleźć odpowiednią i wykwalifikowaną opiekunkę.

Syn pani Doris, studiujący w tym czasie prawo, zaczął szukać możliwości legalnego zatrudnienia opiekunki w Niemczech. Praca na czarno nie wchodziła w grę, opiekunka została zgłoszona w stosownych urzędach. Wkrótce potem do państwa Wenz zaczęły zgłaszać się inne rodziny w podobnej sytuacji, potrzebujące wsparcia i opieki dla swoich najbliższych. Dzięki doświadczeniom związanym z pomocą tym rodzinom, a z drugiej strony – opiekunkom poszukującym możliwości legalnej pracy w Niemczech, zrodziła się koncepcja firmy Hausengel.

Oferujemy opiekunkom unikatowy model franczyzy w połączeniu z działalnością gospodarczą

Współpracujemy z opiekunkami na bazie samodzielnej niemieckiej działalności, które zlecając nam obsługę swoich Gewerbe mogą cieszyć się wszystkimi korzyściami płynącymi z własnej firmy, nie odczuwając przy tym dodatkowego obciążenia. Do dyspozycji opiekunów oddajemy wykwalifikowanych specjalistów, którzy służą pomocą z zakresu prawa, podatków, księgowości i administracji.

W praktyce oznacza to, że każda opiekunka pracująca z nami na podstawie Gewerbe (niemieckiej działalności gospodarczej) jest swoim własnym szefem. Może samodzielnie przyjmować lub odrzucać zlecenia i negocjować ich warunki. Maksymalnie upraszczamy procedury i przejmujemy na siebie załatwienie formalności, tak żeby opiekunowie mogli skupić się na wykonywaniu zlecenia.

Legalność naszego systemu została w pełni potwierdzona przez niemieckie instytucje i stanowi obecnie jedną z najlepszych i najwygodniejszych ofert dla opiekunek na rynku.

Nasze koordynatorki same były kiedyś opiekunkami

Prawdziwe zrozumienie bierze się z własnego doświadczenia. Sama wiedza to często zbyt mało. Mając zebrane osobiste doświadczenia w tego typu pracy, możemy lepiej zrozumieć opiekunki, które się do nas zwracają i oczekują konkretnej pomocy. Konfrontując się ze zgłoszonym problemem, nasze koordynatorki mogą odnieść się do własnych doświadczeń i zaproponować najbardziej odpowiednie rozwiązanie.

Nasz zespół pracuje 24 godziny na dobę, żeby zapewnić opiekunkom możliwość zgłoszenia ewentualnych problemów o każdej porze dnia i nocy. Opiekunki, które współpracują z Hausengel są dla nas partnerami i dlatego traktujemy je po partnersku.

We wszystkim, co robimy widać serce

To nasze motto, którym kierujemy się na co dzień. Takie podejście również wyróżnia nas spośród innych agencji. Staramy się w codziennych kontaktach z opiekunkami okazywać im zasłużony szacunek. Pracujemy nie tylko z ludźmi, ale przede wszystkim dla ludzi.

Zdajemy sobie sprawę, że nie da się uniknąć trudnych sytuacji. Jednak każdy problem można rozwiązać przy odpowiednim do niego podejściu. Nie ukrywamy informacji, zachowujemy się fair wobec opiekunek i wiemy, że możemy liczyć na podobną szczerość w drugą stronę. Taka komunikacja znacznie ułatwia życie. Wzajemny szacunek, empatia, gotowość do niesienia pomocy – na tych wartościach bazuje nasze podejście do opieki i do współpracy.