Solidarni z Ukrainą

W związku z napaścią zbrojną Federacji Rosyjskiej na Ukrainę 24.02.2022 r., wyrażamy pełną solidarność z całym narodem ukraińskim i poparcie dla Ukrainy jako suwerennego państwa, oraz deklarujemy wszelką możliwą pomoc w tych ciężkich chwilach.

Sachspenden von Hausengel: Thermobecher, Taschentücher, Regenmäntel, Schlafsäcke und vieles mehr

Jak wspieramy Ukrainę? 

Osoby broniące się przed agresją, w tym ludność cywilna, pilnie potrzebują naszego wsparcia. Wewnątrz Hausengel przeprowadzamy zbiórkę środków pieniężnych dla lokalnej społeczności z okręgu tarnopolskiego, za którą zostaną zakupione najpotrzebniejsze rzeczy.

Dodatkowo przekazaliśmy na rzecz uchodźców z Ukrainy, którzy przybyli do Polski oraz ludności ze Lwowa i okolic pomoc materialną w postaci paczek z power bankami, kubkami termicznymi, śpiworami, płaszczami przeciwdeszczowymi, parasolami, chusteczkami, termometrami i maseczkami.

Pomagać można nie tylko finansowo. Każdy z nas może włączyć się w pomoc, oferując choćby swój czas i umiejętności. Uchodźcy potrzebują nie tylko pożywienia, środków czystości, leków, ale także pomocy w znalezieniu mieszkania lub zakwaterowania, czy pomocy w kwestiach urzędowych. Jeśli tak jak my, jesteście poruszeni sytuacją za naszą wschodnią granicą i czujecie, że chcecie pomóc w jakikolwiek sposób, możecie działać na kilka sposobów:

1. Poszukajcie lokalnych akcji lub sami taką zorganizujcie. Jeśli jesteście z Poznania lub okolic, odpowiedzcie na apel Prezydenta Miasta Poznania i zgłoście się do wsparcia w tłumaczeniach, działaniach związanych z przyjęciem uchodźców ze wschodu, udziału w opracowaniu wspólnego programu pomocy dla uchodźców tutaj.

2. Wsparcia można również udzielić poprzez przekazanie środków pieniężnych. Zbiórki w Polsce prowadzą m.in.:

Listę zweryfikowanych zbiórek znajdziecie na stronie https://pomagamukrainie.gov.pl/.

3. Zapytajcie o aktualne potrzeby organizacje wspierające Ukraińców i Ukrainki w Polsce:

4. Wyraźcie swoją solidarność podczas lokalnych protestów.

Aktualności
Najnowsze wiadomości z branży opieki domowej
Wszystkie aktualności

Konkurs wielkanocny dla opiekunów

Podejmij zlecenie w Niemczech w okresie wielkanocnym i zarób jeszcze więcej!

Każdy franczyzobiorca przebywający na zleceniu w Niemczech w okresie wielkanocnym może nie tylko otrzymać premię…

Kursy języka niemieckiego z dofinansowaniem dla opiekunów

Hausengel od lat stawia na rozwój kompetencji i umiejętności swoich franczyzobiorców, udostępniając im między innymi bezpłatne kursy online dotyczące opieki nad seniorami. Jednak pracując za granicą,…

Konkurs świąteczny Hausengel został rozstrzygnięty!

Nadszedł czas! Znamy zwycięzców świątecznego losowania nagród Hausengel!

Nasi franczyzobiorcy, którzy w dniach 23-31 grudnia 2022 r. przebywali w Niemczech na zleceniu, automatycznie wzięli udział w…