Solidarni z Ukrainą

W związku z napaścią zbrojną Federacji Rosyjskiej na Ukrainę 24.02.2022 r., wyrażamy pełną solidarność z całym narodem ukraińskim i poparcie dla Ukrainy jako suwerennego państwa, oraz deklarujemy wszelką możliwą pomoc w tych ciężkich chwilach.

Sachspenden von Hausengel: Thermobecher, Taschentücher, Regenmäntel, Schlafsäcke und vieles mehr

Jak wspieramy Ukrainę? 

Osoby broniące się przed agresją, w tym ludność cywilna, pilnie potrzebują naszego wsparcia. Wewnątrz Hausengel przeprowadzamy zbiórkę środków pieniężnych dla lokalnej społeczności z okręgu tarnopolskiego, za którą zostaną zakupione najpotrzebniejsze rzeczy.

Dodatkowo przekazaliśmy na rzecz uchodźców z Ukrainy, którzy przybyli do Polski oraz ludności ze Lwowa i okolic pomoc materialną w postaci paczek z power bankami, kubkami termicznymi, śpiworami, płaszczami przeciwdeszczowymi, parasolami, chusteczkami, termometrami i maseczkami.

Pomagać można nie tylko finansowo. Każdy z nas może włączyć się w pomoc, oferując choćby swój czas i umiejętności. Uchodźcy potrzebują nie tylko pożywienia, środków czystości, leków, ale także pomocy w znalezieniu mieszkania lub zakwaterowania, czy pomocy w kwestiach urzędowych. Jeśli tak jak my, jesteście poruszeni sytuacją za naszą wschodnią granicą i czujecie, że chcecie pomóc w jakikolwiek sposób, możecie działać na kilka sposobów:

1. Poszukajcie lokalnych akcji lub sami taką zorganizujcie. Jeśli jesteście z Poznania lub okolic, odpowiedzcie na apel Prezydenta Miasta Poznania i zgłoście się do wsparcia w tłumaczeniach, działaniach związanych z przyjęciem uchodźców ze wschodu, udziału w opracowaniu wspólnego programu pomocy dla uchodźców tutaj.

2. Wsparcia można również udzielić poprzez przekazanie środków pieniężnych. Zbiórki w Polsce prowadzą m.in.:

Listę zweryfikowanych zbiórek znajdziecie na stronie https://pomagamukrainie.gov.pl/.

3. Zapytajcie o aktualne potrzeby organizacje wspierające Ukraińców i Ukrainki w Polsce:

4. Wyraźcie swoją solidarność podczas lokalnych protestów.

Aktualności
Najnowsze wiadomości z branży opieki domowej
Wszystkie aktualności

Berlin – miasto dla opiekunek

Berlin to fascynujące miasto pełne kontrastów i bogatej historii. Niemiecka stolica jest nie tylko centrum kulturalnym i gospodarczym, ale również oferuje wiele możliwości dla osób poszukujących pracy…

Wakacyjny konkurs dla opiekunów

Lato tuż, tuż! A wraz z nim kolejna odsłona letniego konkursu dla wszystkich franczyzobiorców Hausengel! Opiekunowie, którzy w sezonie wakacyjnym zdecydują się podjąć zlecenie w Niemczech, mają szansę…

Prowadzisz Gewerbe w Niemczech? Pamiętaj o rozliczeniu podatku w niemieckim urzędzie skarbowym!

Wszyscy opiekunowie współpracujący z Hausengel prowadzą własną działalność gospodarczą w Niemczech, tzw. Gewerbe. Pracownicy Hausengel pomagają wszystkim franczyzobiorcom przy załatwianiu wszelkich…