<
Schliessen
Schliessen

Prowadzisz Gewerbe w Niemczech? Pamiętaj o rozliczeniu podatku w niemieckim urzędzie skarbowym!

Wszyscy opiekunowie współpracujący z Hausengel prowadzą własną działalność gospodarczą w Niemczech, tzw. Gewerbe. Pracownicy Hausengel pomagają wszystkim franczyzobiorcom przy załatwianiu wszelkich formalności dotyczących Gewerby, zatem także przy rozliczeniu podatku w niemieckim urzędzie skarbowym. W pierwszym kwartale nowego roku opiekunowie otrzymują od nas ankiety podatkowe, które należy wypełnić w zaledwie kilku polach i odesłać do naszego biura pocztą lub mailem. Resztą zajmują się już pracownicy Hausengel! Czas na rozliczenie się z niemieckim urzędem skarbowym, franczyzobiorcy mają aż do końca roku kalendarzowego, czyli do 31.12.2023.

Jednym z plusów prowadzenia własnej działalności, poza niezależnością i decyzyjnością, jest także wysoka kwota wolna od podatku dla niemieckich przedsiębiorców. W roku 2022 wynosiła ona 10.347€! Wielu opiekunów prowadząc działalność w Niemczech, nie ponosi w związku z tym żadnych kosztów podatkowych, ponieważ mieszczą się swoimi zarobkami w kwocie wolnej od podatku. Deklarację podatkową muszą jednak złożyć wszyscy, którzy prowadzili firmę w roku 2022 na terenie Niemiec, bez względu na wysokość zarobków.

Osobom, które przekroczyły kwotę wolną od podatku, zostanie naliczony podatek. W takiej sytuacji pracownicy Hausengel kontaktują się ze wskazanymi opiekunami i omawiają kolejne kroki uiszczenia podatku.

W razie pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu: 61 415 13 08.