Praca jako opiekun seniora w Niemczech dla mężczyzny

Czy mężczyzna może pracować jako opiekun osób starszych? Oczywiście! Branża opieki nad seniorami jest zdominowana przez kobiety, jednak jest cała rzesza panów, którzy doskonale odnaleźli się w tej pracy i nie zamieniliby jej na żadną inną. Z roku na rok przybywa panów, którzy decydują się na podjęcie tego wyzwania zawodowego.

To mit, że w opiece pracują tylko kobiety. Czasy, w których mieliśmy dość klarowny podział na zawody damskie i męskie całe szczęście powoli mijają. Zarówno kobiety jak i mężczyźni wykazują się ogromną dozą empatii, cierpliwości i wyrozumiałości dla swoich podopiecznych. W tym zawodzie liczą się umiejętności, odpowiednie podejście i nastawienie oraz pewne cechy osobowości.

Dobrym przykładem jest Pan Janusz Korn, który współpracuje z Hausengel od 2016 roku. Dlaczego pracuje jako opiekun seniora? „Zlecenia są różne, mniej lub bardziej przyjemne, czasem trudne. Jestem osobą poważnie podchodzącą do mojej pracy i bez względu na stopień trudności opieki daję z siebie wiele i największą radością jest dla mnie uśmiech podopiecznych, którzy czasem z powodu choroby nie mogli już nawet mówić, ale wyraz ich twarzy i blask w ich w oczach wyrażał zadowolenie. Poczucie niesienia pomocy tym ludziom i bycie docenianym, także przez ich rodziny daje ogromną satysfakcję. Rodziny podopiecznych, na które trafiłem, były i są super. Zawsze potrafią docenić naszą pracę i okazać wdzięczność, a nawet podziw, bo oni niejednokrotnie by nie podołali tym obowiązkom, wiodąc przy tym swoje życie prywatne.”  Wywiad z Panem Januszem można w całości przeczytać tutaj.

Gdzie szukać zleceń dla mężczyzn?

Najlepiej zgłosić się bezpośrednio do zaufanej agencji, takiej jak Hausengel. Koordynatorki Hausengel przykładają ogromną wagę do dopasowania oferty do konkretnego opiekuna. Oczywiście, nie zawsze jest tak, że lista preferencji jest odhaczona w 100%. Proponowane zlecenia nigdy nie są przypadkowe, tylko zawsze wcześniej wybrane, sprawdzone i dopasowane przez osobistą koordynatorkę.

Są zlecenie, gdzie płeć opiekuna nie gra roli. Jednak niektórzy podopieczni preferują jedną z płci, choćby ze względu na własny komfort. Są podopieczni, którzy niekomfortowo czują się, kiedy w czynnościach higienicznych wspomaga ich opiekunka i wolą opiekuna. Lub wolą towarzystwo opiekuna ze względu na możliwość porozmawiania z nim na „męskie” tematy. Zdarzają się zlecenia, gdzie kobieta przez swoje uwarunkowanie fizyczne nie jest w stanie podołać opiece nad chorym (np. przy transferach), wtedy świetnie sprawdzi się mężczyzna, który z natury bywa silniejszy i lepiej radzi sobie w takich sytuacjach. Rolą agencji jest właśnie dopasowanie odpowiedniego zlecenia dla kobiet i mężczyzn pod kątem ich preferencji, umiejętności i możliwości. W Hausengel staramy się zawsze rzetelnie przedstawić oferowane zlecenie, jednak ostatecznie to opiekunki i opiekunowie sami decydują, czy chcą je podjąć, czy czekają na inną propozycję.

Aktualności
Najnowsze wiadomości z branży opieki domowej
Wszystkie aktualności

Poleć Hausengel innym i wygraj!

Drodzy opiekunowie, 1 października ruszył nasz konkurs dla polecających Hausengel, co oznacza dla Was dodatkowe korzyści. Nasi franczyzobiorcy otrzymują dodatkowe punkty za skuteczne rekomendacje w...

Sposoby na jesienną chandrę

Lato się żegna, jesień puka do drzwi. Dni stają się coraz krótsze, słońca jest coraz mniej, zmienia się pogoda, a wraz z nią nasze samopoczucie, zwane potocznie jesienną chandrą. Stajemy się bardziej...

Rozstrzygnięcie konkursu wakacyjnego

Lato dobiega końca, a wraz z nim rozwiązanie naszego wakacyjnego konkursu dla opiekunek i opiekunów Hausengel. Spośród wszystkich naszych franczyzobiorców, którzy pomiędzy 01.06 a 31.08.2022 podjęli...