<
Schliessen
Schliessen

Pełna ochrona opiekunek na zleceniu także w czasach COVID-19

Koronawirus rozprzestrzenia się nadal w całej Europie, także w Niemczech. Środki podejmowane przez rząd federalny mają na celu ograniczenie dalszych zarażeń i spowolnienie rozprzestrzeniania się wirusa. Informacje na ten temat zmieniają się codziennie. Wielu opiekunów Hausengel znajduje się w Niemczech na zleceniu. Pomimo, że martwią się o swoje zdrowie, niosą jednak nieprzerwanie pomoc swoim podopiecznym. Jako prawdziwi bohaterowie w kryzysie wszystkie pielęgniarki i pracownicy opieki zasługują na nasze uznanie i szacunek!

Hausengel-Betreuungskraft mit älterer Dame

Chcąc zapewnić naszym opiekunom dostęp do istotnych informacji oraz wsparcie w tej trudnej sytuacji, przygotowaliśmy wskazówki, jak należy postępować w dobie koronawirusa oraz najistotniejsze kwestie dotyczące ubezpieczenia na terenie Niemiec:

  • Państwa zdrowie jest dla nas bardzo ważne. Proszę chronić siebie i osoby ze swojego otoczenia, zachowując wszelkie możliwe środki ostrożności. Jeśli aktualnie przebywają Państwo na zleceniu u niemieckiej rodziny, zaleca się, aby nie przerywać kontraktu i nie wyjezdżać, jeśli to możliwe, ale odpowiednio go przedłużyć.
  • Wracając do swojego kraju należy poddać się kwarantannie w swoim domu przez co najmniej dwa tygodnie. Zatem, aby chronić siebie i swoich bliskich warto pozostać w domu, w którym podjęte zostało zlecenie. Należy unikać transportu publicznego ze względu na zwiększone ryzyko infekcji. Ruch międzynarodowy jest ograniczony, w związku z tym wyjazd jest mocno utrudniony. Wspieramy Państwa we wszystkich formalnościach w tym zakresie. W tej chwili najlepszym sposobem ochrony przed infekcją jest przestrzeganie oglólnopanujących zasad postępowania i higieny w celu ochrony przed infekcjami wirusowymi i ograniczenia do minimum kontaktu z innymi ludźmi.
  • Wszyscy nasi opiekunowie znajdujący się na zleceniu są oczywiście objęci ubezpieczeniem i chronieni w tej sytuacji. Nasze ubezpieczenie zdrowotne, od następstw nieszczęśliwych wypadków oraz odpowiedzialności cywilnej obowiązuje cały czas podczas trwania zlecenia. Dotyczy to również ewentualnej infekcji koronawirusem. Opiekunka zakażona koronawirusem jest zatem objęta ubezpieczeniem zdrowotnym na terenie Niemiec i będzie leczona, według przyjętych standardów.
  • Objawy zakażenia koronawirusem są podobne do zakażeń grypą. Typowe objawy to kaszel, duszności, ból głowy, ból mięśni, bardzo złe samopoczucie i gorączka. Jeśli wśród tych objawów nie pojawi się kaszel i ból gardła, należy wezwać lekarza. Każda inna niedyspozycja zdrowotna powinna odbyć się według poprzednich procedur. Czyli umawiamy się do lekarza telefonicznie i stawiamy się na wskazany przez niego termin.
  • Osoby starsze, z przewlekłymi chorobami lub niedoborem odporności powinny zachować szczególną ostrożność, ponieważ w tych przypadkach koronawirus może spowodować ciężki przebieg choroby. Ochrona osób wymagających opieki jest zatem najwyższym priorytetem. Dlatego apelujemy do wszystkich o przestrzeganie zalecanych wskazówek, aby zminimalizować ryzyko.

Dokładamy wszelkich starań, aby wszyscy opiekunowie i rodziny Hausengel otrzymywali wsparcie potrzebne im w danej sytuacji. W przypadku dalszych pytań prosimy o kontakt z osobistym koordynatorem lub naszą siedzibą główną pod numerem 06424/928370.

Aktualności
Najnowsze wiadomości z branży opieki domowej
Wszystkie aktualności

Zniesienie obostrzeń dla podróżujących do Niemiec

Według Instytutu Roberta Kocha liczba zakażeń koronawirusem systematycznie spada. Na początku maja zrezygnowano z wielu restrykcji, które obowiązywały w związku z pandemią. Obowiązek noszenia maseczek…

Impfpass und Spritze

Czy opiekunki muszą się zaszczepić przeciw COVID-19?

Obowiązek szczepień dla personelu pielęgniarskiego lub pracowników placówek służby zdrowia i opieki wejdzie w życie w Niemczech 16 marca 2022 r. i rodzi wiele pytań. Zebraliśmy dla Państwa…

Eine Betreuungskraft am Bahnhof mit Koffer, Maske und Pass.

Polska ponownie zaklasyfikowana jako obszar wysokiego ryzyka zakażeniem Covid-19

Jak ogłosił Instytut Roberta Kocha, Polska została ponownie zakwalifikowana jako obszar wysokiego ryzyka ze względu na utrzymujące się wysokie wskaźniki zakażeń koronawirusem. Z tego powodu obowiązują…