Schliessen
Schliessen

Nie taka Gewerba straszna jak ją malują

Gewerba, czyli jednoosobowa działalność gospodarcza w Niemczech, wzbudza wśród opiekunów osób starszych pracujących w Niemczech różne emocje. To forma działalności gospodarczej, która ma wielu zwolenników, jednak znajdą się i sceptycy. Chcąc obalić mity i rozwiać wątpliwości tych niezdecydowanych pragniemy pokazać, że Gewerba może okazać się bardzo korzystna, szczególnie dla opiekunek i opiekunów seniora. Poznaj zalety Gewerbe i zarabiaj jako opiekunka więcej!

Praca opiekuna osób starszych w Niemczech cieszy się w Polsce coraz większym zainteresowaniem. Wybór firm i agencji proponujących pracę przy opiece w Niemczech jest aktualnie bardzo duży. Ich oferta opiera się na różnych formach zatrudnienia lub współpracy. Wsród tych firm znajdą się i takie, które mogą być nieuczciwe. Dlatego przed podjęciem współpracy z jakąkolwiek firmą, warto najpierw przeprowadzić krótki wywiad na jej temat, poczytać w internecie lub popytać wśród znajomych. Ważne jest, aby firma cieszyła się dobrą opnią, a także długim stażem na rynku oraz była wiarygodna.

Tak jest w przypadku Hausengel. Jesteśmy firmą z prawie 15-letnim doświadczeniem. Od lat jesteśmy wierni naszym wartościom i zasadom. Bogate doświadczenie w branży pomogło nam wypracować świetnie funkcjonujące procesy. Jesteśmy tylko ludźmi, ale staramy się być niezawodni. A najlepszym dowodem na to, są nasi opiekunowie, którzy od lat polecają naszą firmę swoim rodzinom, przyjaciołom i znajomym. Taka rekomendacja to najlepsza nagroda, wyraz zaufania i uznania dla nas, za co serdecznie dziękujemy!

Firma Hausengel, jako jedna z niewielu na rynku, oferuje opiekunom formę współpracy na bazie Gewerby. Wiele osób boi się tej formy współpracy, ponieważ obawia się odpowiedzialności i formalności z nią związanych. Działalność gospodarcza kojarzy nam się z biurokracją, księgowością czy obowiązkami. Jednak podejmując współpracę z Hausengel nie trzeba się tego obawiać. Hausengel jest partnerem dla każdego opiekuna. Oferujemy swoją pomoc i wsparcie na każdym etapie współpracy. Nasze motto to „kompleksowa opieka”. Odnosi się ono nie tylko do zagwarantowania kompleksowej opieki osobie chorej i potrzebującej, ale także do opiekuna, o którego staramy się dbać także kompleksowo, aby dać mu poczucie bezpieczeństwa i zadowolenia ze współpracy. Organizujemy cały proces tak, aby opiekuna odciążyć w obowiązkach prowadzenia firmy. Za pomocą pełnomocnictwa otwieramy dla niego na terenie Niemiec działalność gospodarczą, składamy wniosek o nadanie numeru podatkowego i przejmujemy realizację niezbędnych formlaności przez cały okres trwania współpracy. Dopinamy wszystko na ostatni guzik. Zatem Gewerba nie wymaga od opiekunów wielkiego zaangażowania, w związku z tym warto skupić się na tym, jakie niesie korzyści!

Będąc właścicielem swojej małej firmy, jesteśmy sami sobie szefem. Ta forma współpracy daje niezależność, samodzielność i decyzyjność. Hausengel respektuje wszystkie te atuty. Pierwszą decyzją, jaką podejmują opiekunowie, jest decyzja o współpracy z Hausengel. Wszystkie kolejne decyzje także należą do nich! Opiekunowie sami decydują jakim zleceniem są zainteresowani, jak długo ma ono trwać i kiedy chcą wyjechać. Mają możliwość wskazania stawki za wykonywaną pracę oraz jej negocjacji. Dzięki tej formie współpracy mają przede wszystkim możliwość zarobienia więcej!

Prowadzenie działalności w Niemczech różni się od tej w Polsce. Między innymi w Niemczech jest znacznie wyższa kwota wolna od podatku, co umożliwia przepracowanie kilku miesięcy bez potrzeby odprowadzania podatku, przy tym ograniczając koszty prowadzenia działalności. W ramach współpracy Hausengel pomaga wszystkim opiekunom, bez względu na ich dochody, rozliczyć się z Urzędem Skarbowym w Niemczech.

W Hausengel nie ma żadnych ukrytych opłat, ani kruczków w umowie. Zależy nam na transparentności, aby współpraca z nami była jasna, klarowna i uczciwa, aby nie budziła wątpliwości.

Nasi opiekunowie podpisują dwujęzyczne umowy zarówno z nami, jak i niemieckimi rodzinami (zleceniodawcami). Każdy opiekun zostaje przeszkolony z treści umowy, aby nie miał wątpliwości, co do tego, co podpisuje. Za każdy miesiąc zlecenia jest wystawiany rachunek, który trafia do opiekuna jak i do rodziny, która jest zleceniodawcą, a tym samym płatnikiem. Każdy opiekun ma prawo do wglądu w swoje dokumenty i rachunki w każdym czasie.

Nasi opiekunowie mają gwarancję legalności tej formy współpracy, ponieważ została ona oficjalnie potwierdzona przez Wyższy Sąd Krajowy (Oberlandesgericht) we Frankfurcie nad Menem. Hausengel to również zespół wspaniałych, profesjonalnych pracowników z ogromnym doświadczeniem w tej branży. Dla naszych opiekunów zespół dostępny jest 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu! Służymy pomocą, wsparciem, dobrą radą i wkładamy w naszą pracę serce, aby ułatwić opiekunom czas pobytu na obczyźnie.