<
Schliessen
Schliessen

Nadszedł czas dawania – Hausengel dla seniorów

Pomoc osobom potrzebującym to nasza misja. Opiekunki Hausengel cały rok troszczą się o niemieckich seniorów, a pracownicy Hausengel o opiekunki. Na co dzień zajmujemy się koordynacją opieki nad osobami starszymi w Niemczech, lecz po godzinach również lubimy pomagać. Szczególnie teraz, kiedy nadchodzą Święta, rozglądamy się wokół uważniej i jesteśmy bardziej wyczuleni na potrzeby bliźnich. Święta to przecież czas obdarowywania i miłości.

Hausengel dla seniorów

W tym roku wybraliśmy akcję Święty Mikołaj dla Seniora. Biorą w niej udział domy opieki i inne placówki opiekuńcze z całej Polski, których podopieczni piszą odręcznie listy do Świętego Mikołaja. Opisują w nich swoje wymarzone świąteczne prezenty. Następnie listy te są publikowane na stronie kampanii, skąd mogą zostać wybrane przez "Mikołajów". Hausengel wcielił się w tym roku w taką mikołajową rolę.

Listy pochodzą od różnych osób, będących pod opieką instytucji, biorących udział w inicjatywie, ludzi w różnych sytuacjach życiowych i z rozmaitymi problemami. Opieki i pomocy wymagają nie tylko seniorzy. Czasami życie pisze takie scenariusze, w których osobami wymagającymi opieki są ludzie młodzi. Wybraliśmy trzy osoby do obdarowania, z czego najstarsza ma 100 lat.

Czego życzą sobie podopieczni placówek opiekuńczych? Prezenty najczęściej służą zaspokojeniu ich podstawowych potrzeb. Czasami są to proste rzeczy, jak ciepłe skarpety, ubrania, czy dobra kawa. Innym razem ktoś marzy o odrobinie słodyczy lub rozrywki. Taka pomoc materialna, choćby symboliczna, jest ważna, jednak równie istotna jest pamięć o tych osobach i zadbanie, żeby uśmiech zagościł na ich twarzach, a w sercu radość, że ktoś o nich myśli i dba. Czy może być coś piękniejszego niż niesienie pomocy i wywoływanie uśmiechu na twarzy drugiego człowieka?

Prezenty zostały sfinansowane ze zbiórki pieniężnej wśród pracowników Hausengel oraz z darowizny od firmy Hausengel w wysokości kilku tysięcy złotych. Dziękujemy wszystkim pracownikom Hausengel, że jak zwykle nie zawiedli.