Schliessen
Schliessen

Na co opiekunki powinny zwrócić uwagę podczas wyboru agencji?

Planujesz wyjechać do pracy jako opiekunka osoby starszej w Niemczech? Tylko jak wybrać najlepszą agencję dla opiekunek? Czym się kierować i na co zwracać uwagę, szukając pracy? Istnieje kilka bardzo ważnych aspektów, które należy uwzględnić przy wyborze.

Oto kilka pomocnych wskazówek od Hausengel, firmy, która w branży opiekuńczej działa już od ponad 17 lat i chętnie dzieli się swoim doświadczeniem!

  • Weryfikacja numeru KRAZ – każdy podmiot gospodarczy związany z działalnością w zakresie doradztwa personalnego lub pracy tymczasowej powinien być wpisany do Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia i mieć nadany numer KRAZ. Czy agencja jest w rejestrze, można sprawdzić na tej stronie internetowej.
  • Weryfikacja KRS – to wpis do Krajowego Rejestru Sądowego. Na jego podstawie można upewnić się, czy firma faktycznie funkcjonuje na polskim rynku i jaki jest jest status. Sposób weryfikacji jest bardzo prosty, na stronie internetowej wystarczy wpisać nazwę interesującego nas przedsiębiorstwa.
  • Strona internetowa – każda poważna firma powinna posiadać stronę internetową, na której znajdziemy wszystkie najważniejsze informacje o firmie, ofertę i dane kontaktowe. Drogi Czytelniku, znajdujesz się właśnie na stronie internetowej Hausengel :) 
  • Długoletnie doświadczenie w branży – za wieloletnim doświadczeniem stoją zazwyczaj poukładane procesy, przejrzyste i legalne umowy, wypracowane zasady współpracy i zadowoleni klienci.
  • Umowy – powinny być zawsze w języku polskim lub dwujęzyczne oraz przejrzyste. Transparentość umów Hausengel potwierdził w 2017 niemiecki Stiftung Warentest, o czym informowaliśmy tutaj
  • Brak opłat za pośrednictwo – firmy powinny pobierać prowizje za pośrednictwo tylko od rodzin podopiecznych. Opiekunka powinna otrzymać wynagrodzenie w wynegocjowanej wysokości.
  • Dostępność 24/7 – Każda dobra agencja zapewnia swoim opiekunom dostępność 24 godziny na 7 dni w tygodniu w przypadku sytuacji awaryjnych, służąc pomocą w rozwiązaniu problemu.
  • Ubezpieczenie – w zależności od formy współpracy, agencja powinna zadbać o odpowiednie ubezpieczenie dla opiekunów.
  • Wyróżnienia i nagrody – warto zwrócić uwagę, czy firma jest lub była wyróżniana przez branżowe instytuty badawcze lub czasopisma za swoje osiągnięcia, etyczne i moralne podejście lub jakość oferowanych usług. O wyróżnieniach przyznanych Hausengel informujemy na bieżąco na naszej stronie internetowej. 
  • Polecenie i referencje – łatwiej jest dokonać wyboru, jeśli ktoś poleca nam sprawdzoną agencję, wzbudza to na pewno większe zaufanie. Dodatkową korzyścią jest fakt, że firmy często wypłacają prowizję za polecenie nowych osób do współpracy.

Wybór agencji nie jest prosty, dlatego wybierajmy te, które mają długoletnie doświadczenie, zabezpieczają od nieszczęśliwych wypadków, zapewniają sprawdzone zlecenia i opiekę koordynatora, a także są chwalone na łamach Internetu czy w środowisku społecznym.

Zapraszamy do niezobowiązującego kontaktu telefonicznego z jednym z naszych biur w Polsce lub poprzez formularz kontaktowy.