Schliessen
Schliessen

Kolejny sukces – pomyślna recertyfikacja Akademii Hausengel

Zależy nam na jakości kształcenia opiekunów i opiekunek. Odpowiednie kwalifikacje to kluczowe kryterium, jeśli chodzi o zapewnienie odpowiedzialnej i godnej opieki i pielęgnacji osobom niesamodzielnym. Dlatego założyliśmy własną placówkę edukacyjną, która skupia się na zapewnieniu wysokiej jakości kształcenia opiekunów. Naszym franczyzobiorcom oferujemy, oprócz kursów językowych, jako jedyna firma w branży, szkolenie „Opiekunka w domowym otoczeniu”, certyfikowane przez niemiecką Izbę Przemysłowo-Handową IHK Marburg.

Aby zapewnić jakość metod kształcenia, niemieckie Federalne Ministerstwo Gospodarki i Pracy wydało Rozporządzenie w zakresie akredytacji i zatwierdzania placówek wspierających osoby poszukujące pracy (niem. „Akkreditierungs- und Zulassungsverordnung Arbeitsförderung”, w skrócie AZAV), które przewiduje dwustopniowy proces akredytacji placówek edukacyjnych. W regularnych odstępach sprawdzane jest w tym procesie przez organy certyfikujące, czy placówka spełnia wymagane kryteria, aby certyfikacja została utrzymana, tak abyśmy mogli nieustannie podnosić jakość usług.

Podczas całodniowego audytu sprawdzana była po raz kolejny oferta szkoleniowa Akademii. Ze względu na obecną sytuację audyt odbył się zdalnie. Wymagało to ponadprzeciętnych zdolności organizacji i koordynacji, ale zdecydowanie się opłaciło! Audytor wziął pod lupę nasz system zarządzania i procesy. Konstruktywna współpraca przyniosła rezultaty nie tylko w postaci nowych pomysłów, lecz również, co szczególnie nas cieszy, zakończonego pomyślnie procesu recertyfikacji! Karolina Kasperek, kierownik Akademii Hausengel mówi: „Jesteśmy dumni, że od założenia Akademii w 2011 roku utrzymujemy ciągle określone w dyrektywach standardy i poprzez to przyczyniamy się do utrzymania jakości w branży opieki senioralnej. Wysyłamy tym jasny sygnał i życzymy sobie, aby coraz więcej opiekunów, ale nie tylko, korzystało z naszej oferty szkoleniowej. Drzwi Akademii Hausengel są otwarte dla wszystkich! ”

Nasi franczyzobiorcy mogą korzystać z szerokiej oferty kursów i szkoleń oferowanych przez Akademię. Wszystkich naszych franczyzobiorców intensywnie szkolimy w zakresie opieki i pielęgnacji, a także zasad prowadzenia działalności. Kursy odbywają się zarówno po niemiecku, jaki i po polsku, litewsku, węgiersku, chorwacku, bułgarsku i rumuńsku. Umożliwiamy uczestnictwo w kursach przez wygodną platformę e-learningową. Nauka możliwa jest z wykorzystaniem nowoczesnej technologii, na szerokiej gamie urządzeń: na tablecie, smartfonie, laptopie, tak więc nie stanowi problemu podczas podróży, a także pomiędzy zleceniami, dla osób przebywających w Polsce.

Nieustannie zachęcamy opiekunów do rozwijania swoich umiejętności językowych i oferujemy im roczną bezpłatną licencję na aplikację z kursem do nauki języka niemieckiego. Nasz opiekunki z Litwy i z Chorwacji mają możliwość wzięcia udziału w bezpłatnym kursie prowadzonym przez naszego lektora za pośrednictwem komunikatora Skype. Opiekunkom z Rumunii i Węgier oferujemy możliwość odbycia kursu językowego w szkołach partnerskich. Ponadto każdy z naszych opiekunów, niezależnie od narodowości, ma możliwość otrzymania zwrotu 75€ poniesionych kosztów, jeśli zdecyduje się na kurs niemieckiego w dowolnie wybranej szkole językowej, a następnie podejmie minimum dwumiesięczne zlecenie jako franczyzobiorca Hausengel.

Więcej informacji o Akademii Hausengel i jej ofercie znajdą Państwo na tej stronie.