HAUSENGEL oferuje delegowanie – umowy zlecenie

Wolny wybór opiekunek

Od marca 2017 roku Hausengel jako wiodąca na polskim rynku firma w branży opiekuńczej wdraża nową możliwość współpracy dla opiekunek – przedsiębiorstwo poszerza zakres dotychczasowej oferty usług. Opiekunki, które współpracują z Hausengel mają możliwość wyboru pomiędzy dwoma modelami współpracy: mogą wybierać pomiędzy własną działalnością gospodarczą w Niemczech, a polską umową zlecenie. Na podstawie prawie 12-letniego doświadczenia Hausengel wypracował drugi model współpracy jakim jest delegowanie.

Entsendungseinführung

„Delegowanie nie jest wprawdzie żadnym innowacyjnym modelem na polskim rynku, jest jednak pewną alternatywą dla naszych obecnych i potencjalnych opiekunek. Chcąc traktować opiekunki jak partnerów w biznesie, bierzemy pod uwagę ich potrzeby, dlatego szanując ich opinie i popyt na nowy model współpracy, podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu delegowania” - powiedział Simon Wenz, założyciel i dyrektor generalny Hausengel. W związku z tym od marca 2017 roku opiekunki posiadają możliwość wyboru pomiędzy starym modelem, jakim jest własna działalność gospodarcza w Niemczech, a nowym, delegowaniem.

Różnice pomiędzy modelami

W zależności od potrzeb osób zainteresowanych należy zwrócić uwagę na pewne znaczące różnice pomiędzy tymi modelami, jakimi są: państwowe ubezpieczenie zdrowotne oraz wynagrodzenie netto. Osoby prowadzące własną działalność gospodarczą podczas trwania zlecenia na terenie Niemiec są ubezpieczone przez Berufsgenossenschaft für Gesundheitsdienst und Wohlfahrtspflege – w skrócie BGW. Ubezpieczenie w BGW obejmuje między innymi leczenie na terenie Niemiec, wypadki w pracy lub w drodze do pracy, wypłaca odszkodowania oraz świadczenia rekompensujące częściową niezdolność do pracy lub, w przypadku całkowitej niezdolności do pracy na skutek wypadku przy pracy, wypłaca rentę zdrowotną. Opiekunka, która zdecyduje się na współpracę na bazie umowy zlecenie (delegowanie) będzie ubezpieczona w polskim Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych – ZUSie. Obie grupy będą podlegać dodatkowo ubezpieczeniu od odpowiedzialności cywilnej w trakcie trwania zlecenia na terenie Niemiec. Nawiązując natomiast do wynagrodzenia netto, to pomimo takich samych stawek oferowanych w dwóch modelach, wynagrodzenie przy własnej działalności będzie wyższe, ponieważ przy delegowaniu należy wziąć pod uwagę koszty ubezpieczenia w ZUSie. Reasumując - model własnej działalności gospodarczej wydaje się być bardziej atrakcyjny dla osób, które chcą więcej zarobić, a delegowanie rekomendowane jest osobom, dla których istotne jest ubezpieczenie państwowe w Polsce.

Podobieństwa

Jak podkreślił powyżej dyrektor generalny Simon Wenz, Hausengel oferuje opiekunkom prawo wolnego wyboru między działalnością gospodarczą w Niemczech, a polską umową zlecenie. Obie grupy mają gwarancję prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego oraz odpowiedzialności cywilnej w trakcie trwania zlecenia na terenie Niemiec. W obu przypadkach opiekunki pozostają samodzielne, tzn. posiadają możliwość negocjacji warunków swoich kontraktów, sugerowania stawek jakimi są zainteresowane, ostatecznie decydowania o tym, czy chcą podjąć dane zlecenie. Niezależnie od wybranego modelu współpracy, Hausengel przejmuje wszystkie niezbędne obowiązki i jest do dyspozycji swoich opiekunek 24h.

Aktualności
Najnowsze wiadomości z branży opieki domowej
Wszystkie aktualności

Konkurs wielkanocny dla opiekunów

Podejmij zlecenie w Niemczech w okresie wielkanocnym i zarób jeszcze więcej!

Każdy franczyzobiorca przebywający na zleceniu w Niemczech w okresie wielkanocnym może nie tylko otrzymać premię…

Kursy języka niemieckiego z dofinansowaniem dla opiekunów

Hausengel od lat stawia na rozwój kompetencji i umiejętności swoich franczyzobiorców, udostępniając im między innymi bezpłatne kursy online dotyczące opieki nad seniorami. Jednak pracując za granicą,…

Konkurs świąteczny Hausengel został rozstrzygnięty!

Nadszedł czas! Znamy zwycięzców świątecznego losowania nagród Hausengel!

Nasi franczyzobiorcy, którzy w dniach 23-31 grudnia 2022 r. przebywali w Niemczech na zleceniu, automatycznie wzięli udział w…