<
Schliessen
Schliessen

Hausengel dodaje czeską lokalizację do swojego portfolio

Hausengel rozwija się nieustannie i aktualnie wchodzi na czeski rynek. Ten krok jest nie tylko ważnym kamieniem milowym dla naszej firmy, ale także dowodem naszej innowacyjności i ciągłego rozwoju. 

Hausengel prosto z Pragi poszukuje opiekunów

Istnieją różne powody rozszerzenia naszego rynku w Europie Wschodniej o Republikę Czeską. Po pierwsze, nieprzerwanie poszukujemy opiekunów osób starszych, ponieważ zapotrzebowanie na opiekę nad seniorami w Niemczech jest bardzo wysokie i stale rośnie. Według Federalnego Urzędu Statystycznego oczekuje się, że do 2035 roku około 6,8 miliona osób w Niemczech będzie potrzebowało opieki, a większość z nich będzie miała zapewnioną opiekę w domu (źródło: Destatis, kliknij link: https://www.destatis.de/DE/Themen/Gesellschaft-Umwelt/Gesundheit/Pflege/aktuell-vorausberechnung-pflegebeduerftige.html). Całodobowa opieka w Niemczech już teraz jest ważnym źródłem wsparcia, a dla opiekunów z Europy Środkowo-Wschodniej otwiera to wiele możliwości i szans.

Z drugiej strony, geograficzna bliskość Republiki Czeskiej do Niemiec jest dużą zaletą. Podobieństwa kulturowe między Niemcami a Czechami pomagają opiekunom szybko i łatwo odnaleźć się w niemieckim środowisku. Innym powodem, który jest nam szczególnie bliski, jest orientacja na rodzinę i docenianie osób starszych w Czechach. Czeska kultura, podobnie jak polska, kładzie duży nacisk na wartości rodzinne i opiekę nad osobami starszymi.

Simon Wenz, CEO i założyciel Hausengel, podkreśla: „Nasza ekspansja w Czechach jest kolejnym dowodem naszego zaangażowania w promowanie wysokiej jakości opieki i wartości rodzinnych w całej Europie. Jesteśmy dumni z rozszerzenia naszej sieci i z niecierpliwością czekamy na współpracę z czeskimi opiekunkami i opiekunami”.

W Hausengel jesteśmy przekonani, że ten krok nie tylko przyczyni się do naszego wzrostu, ale także pomoże nam utrzymać i dalej rozwijać nasze wysokie standardy jakości.