<
Schliessen
Schliessen

Dlaczego ochrona ubezpieczeniowa jest tak ważna, a praca na czarno się nie opłaca?

Znaczenie wszechstronnej ochrony ubezpieczeniowej jest niepodważalne w każdym zawodzie. W kontekście naszej branży dobre ubezpieczenie chroni nie tylko opiekunów, ale także osoby będące pod ich opieką w przypadku wypadków lub urazów. Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej pokrywa ewentualne szkody w trakcie wykonywanej pracy, umożliwiając tym samym beztroską opiekę, skupioną na seniorach.

W Hausengel dbamy o to, aby wszyscy nasi opiekunowie byli jak najlepiej zabezpieczeni. Oprócz ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej gwarantujemy naszym współpracownikom także ubezpieczenie zdrowotne oraz wypadkowe (BGW). Dzięki temu opiekunowie mogą w pełni skoncentrować się na swoich zadaniach, nie martwiąc się o sprawy biurokratyczne czy ubezpieczeniowe.

Pracujesz na czarno? Nie masz żadnego zabezpieczenia. Taka forma pracy niesie więcej szkód niż korzyści dla opiekunów. Brak ubezpieczenia, nielegalna praca,  łamanie prawa, możliwość konsekwencji finansowych – to tylko kilka argumentów świadczących o tym, że praca na czarno, to żadna korzyść. Praca na czarno prowadzi również do niejasnych umów i regulacji czasu pracy, co sprawia, że opiekunowie są bardziej podatni na wyzysk i oszustwo.

 

 

 

Osoby decydujące się na pracę jako opiekunowie powinny koniecznie wybierać wiarygodnych dostawców i unikać pracy na czarno. Jasne warunki umowy i odpowiednia ochrona ubezpieczeniowa są niezbędne. Wiarygodne firmy, takie jak Hausengel, udostępniają przejrzyste informacje o swoich świadczeniach ubezpieczeniowych i warunkach pracy oraz dysponują sztabem ludzi, którzy wspierają i pomagają rozwiązywać problemy podczas zlecenia. W razie zainteresowania jesteśmy do Państwa dyspozycji w celu udzielenia porady.