Co przyniesie Nowy Rok 2020?

Koniec roku sprzyja podsumowaniom, ale też planowaniu. Uchylamy rąbka tajemnicy i opowiadamy o naszych planach na rok 2020.

Rok 2019 to dla nas czas intensywnego wzrostu i rozwoju. Pomimo silnej pozycji Hausengel w branży opieki, nie spoczywamy na laurach. W minionym roku liczba umów zawieranych pomiędzy rodzinami podopiecznych, a naszymi opiekunkami wzrosła o 10%. Aby podołać temu zapotrzebowaniu, równie szybko rośnie liczba nowych opiekunów, podejmujących z nami współpracę. Rówież od tego roku wznowiliśmy darmowe kursy językowe dla naszych opiekunek, które prowadzone są przez naszą lektorkę języka niemieckiego.

15 urodziny Hausengel

Na jakość pracowaliśmy latami. W 2020 mamy szczególne powody do świętowania! Mija bowiem 15 lat odkąd wspólnie z opiekunami i opiekunkami niesiemy pomoc niemieckim seniorom. Przez te 15 lat wspólnie zdobywaliśmy doświadczenie, byliśmy razem w trudnych chwilach, ale nie brakowało też momentów radości i powodów do świętowania. W 2020 roku nie zabraknie specjalnych atrakcji dla naszych opiekunek, którym chcemy szczególnie podziękować. Ich szczegóły zdradzimy już wkrótce!

2020 będzie rokiem opiekunek!

Zawody opiekuńcze bezsprzecznie zyskują z roku na rok na wartości. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła rok 2020 Światowym Rokiem Opiekunek, Pielęgniarek i Położnych. Jest to wyraz uznania i wsparcia dla pracy, jaką osoby wykonujące zawody służby zdrowia świadczą dla społeczeństwa, które starzeje się szybciej niż kiedykolwiek. Decyzja zapadła na 72 Zgromadzeniu Ogólnym Światowej Organizacji Zdrowia. 

Rok 2020 to także 200 rocznica urodzin Florence Nightingale, angielskiej pielęgniarki i działaczki społecznej, twórczyni nowoczesnego pojęcia zawodu pielęgniarki. To jej zawdzięczamy zdefiniowanie metod i sposobów pielęgnaji chorych. Światowa Organizacja Zdrowia z pewnością brała pod uwagę tę rocznicę, ustanawiając Światowy Rok Opiekunek, Pielęgniarek i Położnych właśnie w 2020.

Światowy Rok Opiekunek, Pielęgniarek i Położnych ma zwrócić uwagę społeczeństwa na to, jak bardzo społecznie ważna jest praca opiekuńcza i pielęgniarska. W Niemczech cały czas brakuje wykwalifikowanych opiekunów przy jednoczesnym wzroście zapotrzebowania na ich usługi. Otwiera to przed opiekunkami z krajów takich jak Polska nowe możliwości rozwoju kariery zawodowej. 

Aktualności
Najnowsze wiadomości z branży opieki domowej
Wszystkie aktualności

Poleć Hausengel innym i wygraj!

Drodzy opiekunowie, 1 października ruszył nasz konkurs dla polecających Hausengel, co oznacza dla Was dodatkowe korzyści. Nasi franczyzobiorcy otrzymują dodatkowe punkty za skuteczne rekomendacje w...

Sposoby na jesienną chandrę

Lato się żegna, jesień puka do drzwi. Dni stają się coraz krótsze, słońca jest coraz mniej, zmienia się pogoda, a wraz z nią nasze samopoczucie, zwane potocznie jesienną chandrą. Stajemy się bardziej...

Rozstrzygnięcie konkursu wakacyjnego

Lato dobiega końca, a wraz z nim rozwiązanie naszego wakacyjnego konkursu dla opiekunek i opiekunów Hausengel. Spośród wszystkich naszych franczyzobiorców, którzy pomiędzy 01.06 a 31.08.2022 podjęli...