Praca dla opiekunek w Niemczech

Przyjazna rekrutacja

Praca w opiece w trzech prostych krokach! Nawiąż z nami kontakt, wybierz najlepszą ofertę i wyjedź do pracy w Niemczech! Rekrutujemy opiekunów i opiekunki z całej Polski.

Współpraca z Hausengel
Pełne wsparcie

Jesteś pod skrzydałami Anioła! Opiekunki Hausengel cieszą się kompleksową opieką.

Nasze usługi
Organizacja podróży

Załatwiamy wszelkie formalności związane z podróżą. Towarzyszymy opiekunce w pierwszym dniu na zleceniu, przy pierwszym spotkaniu z rodziną, co znacznie ułatwia nawiązanie dobrej relacji. 

Organizacja podróży
W Hausengel dostajesz więcej!

Opiekunki Hausengel mogą korzystać z wielu benefitów, od zwrotu kosztów za kursy językowe, przez bezpłatną aplikację do nauki języka niemieckiego, po rozliczenie w niemieckim urzędzie skarbowym.

Akademia Hausengel
Aktualności
Najnowsze wiadomości z branży opieki domowej
Wszystkie aktualności
15 Jahre Hausengel

Wyjątkowy rok 2020!

Nowy rok, nowe postanowienia, nowe przygody i doświadczenia. Co nas czeka w roku 2020?

Początek nowego roku to pewnego rodzaju punkt orientacyjny w czasie. Skupia naszą uwagę i motywuje nas do...

Co przyniesie Nowy Rok 2020?

Koniec roku sprzyja podsumowaniom, ale też planowaniu. Uchylamy rąbka tajemnicy i opowiadamy o naszych planach na rok 2020.

Rok 2019 to dla nas czas intensywnego wzrostu i rozwoju. Pomimo silnej...

Nie taka Gewerba straszna jak ją malują

Gewerba, czyli jednoosobowa działalność gospodarcza w Niemczech, wzbudza wśród opiekunów osób starszych pracujących w Niemczech różne emocje. To forma działalności gospodarczej, która ma wielu...

Czy to legalna praca?

Tak! Wszyscy franczyzobiorcy Hausengel realizują przyjęte przez siebie zlecenia całkowicie legalnie, czyli w ramach własnej działalności - tzw. Gewerbe. Co ważne, Hausengel pomaga franczyzobiorcom w organizacji wszystkich niezbędnych formalności powiązanych z rozpoczęciem i prowadzeniem działalności.

Czy prowadząc działalność muszę zajmować się całą biurokracją?

Nie. Będąc franczyzobiorcą systemu franczyzowego Hausengel nie musisz przejmować się takimi sprawami, jak rejestracja w niezbędnych urzędach czy wystawianie rachunków. Hausengel załatwia sprawy urzędowe za Ciebie w ramach współpracy.

Ile zarabiają opiekunki?

Nie istnieją tu sztywne granice wartości zarobków w skali miesiąca lub roku, te bowiem zależą przede wszystkim od wartości wynegocjowanych ze zleceniodawcami stawek oraz liczby przyjętych w roku zleceń.

Czy opiekunki Hausengel są ubezpieczone?

Tak, wszyscy nasi współpracownicy objęci są obowiązującym na terenie Niemiec ubezpieczeniem zdrowotnym (nagłe wypadki) oraz ubezpieczeniem OC. Dodatkowo, osoby posiadające własną działalność gospodarczą ubezpieczone są w Branżowym Towarzystwie Ubezpieczeniowym BGW .

Hausengel jest przedsiębiorstwem rodzinnym, którego motto to „kompleksowa opieka”. Motto to nie dotyczy jednak wyłącznie osób wymagających opieki. Jest ono również założeniem, którym kierujemy się współpracując z opiekunkami i opiekunami. Stworzony przez nas system franczyzowy jest jasny i przejrzysty. Wszyscy współpracujący z nami opiekunowie realizują przyjęte przez siebie zlecenia całkowicie legalnie, a także objęci są obowiązującym na terenie Niemiec ubezpieczeniem zdrowotnym oraz ubezpieczeniem od odpowiedzialności cywilnej. Co ważne, Hausengel pomaga opiekunkom oraz opiekunom również w realizacji wszystkich niezbędnych formalności.

Dowiedz się więcej o Hausengel

Referencje naszych opiekunek

Hausengel zapewnia mi bezpieczeństwo

Zofia Machoń, Lubartów
Gdy dowiedziałam się, na jakich zasadach można współpracować z Hausengel i je zrozumiałam, zdecydowalam się na najkorzystniejsze dla mnie założenie własnej działalności gospodarczej w Niemczech.

Cenię sobie możliwość wyboru

Maja Serbeńska, Wałbrzych
Cenię sobie możliwość wyboru, doboru zlecenia i dopasowania mnie do podopiecznego i podopiecznego do mnie. Uważam, że to jest ogromny plus, bo nie wszędzie są takie możliwości.

W Hausengel jestem partnerem

Teresa Iżycka, Modliborzyce
Koleżanka powiedziała mi o Hausengel, polecała bym zadzwoniła, ponieważ to sprawdzona i ciesząca się najlepszą reputacją firma.